СКАРБ З ГАРАЖНОГО РОЗПРОДАЖУ

0
191
img

Знахідка: Два подарункових малюнки шекерів1
——
1 Американська релігійна секта
Де було знайдено: У рамці для картин
У 1994 році подружжя пенсіонерів з Нової Англії купило на гаражному розпродажу картинну рамку за кілька доларів. Коли вони віднесли рамку до майстерні, щоб там  її відреставрували, з неї випали два написаних аквареллю малюнки 1845 та 1854 року. Через кілька місяців ці ж самі пенсіонери мандрували по штату Масачусетс і побачили фотографію на рекламному плакаті сільського музею Хенкока Шекера. На цій фотографії була зображена картина, дуже схожа на ті, які вони знайшли. Дослідивши це питання, вони дізналися, що ці роботи називаються “подарункові картини”. Виявилося, що шекери, релігійна секта Нової Англії, яка існувала там у дев’ятнадцятому столітті, не дозволяла прикрашати стіни; однак сестрам-шекерам дозволялося малювати “дерева, квіти, фрукти та пташок…щоб зображати славу небесну”. Потім ці картини “дарувалися” іншим сестрам і заховувалися як святині. Одна з картин, які знайшли пенсіонери, була підписана найвідомішою з усіх художниць “подарункових картин” Ганною Кохун. Вони подзвонили директорові музею Хенкока і повідомили йому цю новину, але він їм не повірив. У всьому світі залишилося всього 200 “подарункових картин”…і жодна з них не є в такому гарному стані, як його описали літні люди. Більше того, абсолютно всі відомі картини вже зберігаються в музеях, а не у приватних осіб. Незважаючи на це у січні 1996 року подружжя привезло ці картини до музею, де їх визнали справжніми. Через рік, у січні 1997 року, картини було продано на аукціоні “Сотбі” за 473 000 доларів.

МАКАРОНИ З СЮРПРИЗОМ
Знахідка: Діамант
Де було знайдено: У тарілці з макаронами
У жовтні 1996 року Ліліана Пароді з міста Генуя, Італія, пішла попоїсти макаронів до свого улюбленого ресторанчика. Все було як звичайно…доки вона вкусила щось тверде, що болісно застрягло у неї між зубами. Вона поскаржилася на це власнику ресторану і пішла. Наступного ранку вона звернулася до стоматолога, який вийняв з її зуба предмет — невідшліфований діамант в один карат вартістю 3 000 доларів. Пароді віднесла камінь до ювеліра, який вставив його їй в обручку. Як він потрапив у макарони, досі залишається загадкою.

СПАДОК “БІТЛЗ”
Знахідка: Десятки малюнків Джона Леннона
Де було знайдено: У блокноті
У 1996 році один чоловік на ім’я Джон Данбар, який у шістдесятих роках був одружений з британською співачкою Маріанною Фейтфул, переглядав свої старі речі й наткнувся на блокнот, якого він не бачив уже 25 років. Він брав його з собою на вечірку в Лондоні у 1967 році. Того вечора він зі своїм другом Джоном Ленноном приймали разом ЛСД. Але потім цей блокнот десь загубився, і чоловік про нього забув. Тоді, у 1967 році, Леннон побачив у газеті об’яву про те, що за 2000 доларів продається “острів у Ірландії”. На вечірці він у стані наркотичного сп’яніння вирішив його купити. Вони з Данбаром негайно вилетіли до Дубліна, проїхали через усю Ірландію на лімузині і винайняли човен, щоб дістатися до острова. “Острів був більше схожий на купку пагорбів, яких об’єднав між собою майданчик з гравію, на якому стояв невеличкий будиночок, — пригадує Данбар. — Коли ми туди приїхали, Джон сів на землю і почав малювати”. Вони пробули на острові кілька днів. Леннон і справді купив його, але ніколи там не жив. (Взагалі-то він через кілька років подарував його якомусь незнайомцю, що зайшов до студії “Епл Рекордз”.) Данбар залишив цей блокнот на згадку про їхню подорож, і сьогодні експерти оцінюють його у 165 000 доларів. Недовірливий за натурою Данбар дивиться на це, як на запізніле “дякую” — виявилося, що саме він познайомив Леннона з Йоко Оно.

ЛОТЕРЕЙНИЙ КВИТОК
Знахідка: Гаманець з 224 доларами
Де було знайдено: На вулиці міста Аделаїда, Австралія
У 70-ті роки Джоан Кемпбел знайшла на вулиці гаманець і розшукала його власника, сподіваючись на щедру винагороду. Але вона була розчарована, бо все, що дав їй чоловік, — це лотерейний квиток за 55 центів. Радість прийшла до неї трохи пізніше, коли квиток приніс їй 45 000 доларів.