Необхідне перезавантаження, щоб повернути назад відмінну працездатність організму

0
254

Експертам удалося виявити в людському організмі гени, що відповідають за його омолодження. У самооновленні клітин бере участь транскрипційний фактор Nanog. З цієї причини науковці роблять висновок, що раціонально буде використовувати Nanog для повернення колишньої молодості людині.
Еліксир молодості міститься, скоріше за все, у зародковому гені стовбурових клітин, який називається Nanog. У ході експериментів в університеті у Буффало ген показав можливість активізації до дії дрімаючих клітинних процесів, які є ключем до запобігання закупорки артерій, ламкості кісток та інших ознак старіння.
Результати експерименту були опубліковані в журналі стовбурових клітин. У статті розповідається про обнадійливі результати в боротьбі з передчасним старінням організму через таке захворювання, як Хатчінсона-Гілфорда, що є синдромом прогерії, тобто передчасного старіння.

«Проведені нами дослідження групи генів Nanog допомогли вивчити і зрозуміти процес старіння, а також те у кінцевому рахунку, як його повернути назад», — розповідає Стеліос Андреадіс, професор, доктор філософії і голова кафедри хімічної і біологічної інженерії.
Такі клітини носять назву стовбурових і перебувають у кожній тканині організму, тому можуть швидко реагувати в разі потреби. Проте з віком вони виконують свою роботу все рідше. У підсумку реалізується сценарій, котрий призводить до вікових порушень.
Фахівці вважають, що просто необхідне перезавантаження, щоб повернути назад відмінну працездатність організму. А це активізує неактивні білки (актини) в середині цитокаркасів, а в результаті з’ясувалося, що дорослі стовбурові клітини необхідні для формування м’язових клітин. Сили, які генеруються ними, у свою чергу, допомагають відновити регенеративні властивості, які втрачають стовбурові клітини через старіння.