Раз на тиждень робіть зволожувальну маску для волосся

0
110
Гарне, доглянуте волосся – не лише показник здоров’я, а й невід’ємна частина привабливої зовнішності. Тож будуть доречними поради правильного догляду за волоссям влітку.

Волосся щодня по кілька разів (вранці та ввечері обов’язково) слід розчісувати щіткою чи гребінцем. Це робиться для того, щоб поліпшити кровообіг і таким чином сприяти зміцненню та росту волосся. Крім того, розчісування сприяє рівномірному розподілу жиру, що скупчується біля коренів волосин, внаслідок чого волосся стає блискучим, гладеньким, еластичним. До того ж у процесі розчісування видаляється пил, який влітку густо осідає на волоссі. Коротке волосся розчісують від коренів, а довге – від кінців: з любов’ю, терпляче, не рвучи, а розплутуючи пасма в разі потреби.
Ефективність розчісування значною мірою залежить від правильно підібраних гребінця чи щітки: зубчики мають бути гладенькими і не дуже густими. Металеві гребінці можуть поранити шкіру, тому краще купувати, як радять фахівці, рогові, ебонітові чи виготовлені з щільних гнучких пластмас. Важливо у всьому знати міру, адже занадто «старанне» розчісування може призвести до скупчення на волоссі статичної енергії, особливо, якщо у вас нова, недорога щітка з жорсткою щетиною. Щоб уникнути цього, нагрійте щітку під струменем гарячого повітря з фена (це зробить її м’якшою), а тоді вже розчісуйте волосся.
Частота миття визначається типом волосся: нормальне, жирне, сухе. Нормальне миють раз на 7-10 днів, сухе – раз на 10-14, жирне – 1 раз на 5 днів. Для миття не годиться вода з крана (вона може бути надмірно жорсткою, хлорованою) і дощова (вона може бути забрудненою внаслідок нашого екологічного неблагополуччя). Тож воду для миття голови найліпше готувати так: кип’ятити не менш як півгодини, тоді відстояти, або пом’якшити водопровідну воду питною содою чи бурою (1 ч. л. на 2 л води) і відстояти.
Мийні засоби слід підбирати, теж враховуючи тип волосся. Якщо волосся дуже сухе, відпрацюйте звичку після того, як вимили волосся шампунем, нанести кондиціонер. Залишайте його на волоссі, поки миєте тіло, а тоді змийте. Не користуйтесь засобами два в одному (шампунь та кондиціонер): вони занадто сушать волосся. За жорсткого волосся легкими рухами ввітріть маслинову олію в шкіру голови, обгорніть волосся поліетиленовою плівкою або надягніть шапочку для душу, а тоді кілька хвилин потримайте голову під струменем гарячого повітря з фена, щоб краще ввійшла суміш. Залиште маску на 20 хв., після чого вимийте волосся шампунем і кондиціонером.
Сушити волосся потрібно природним способом: спочатку рушником, а далі розчесати і тримати голову відкритою. Але шкідливо для волосся підставляти її під жарке сонячне проміння, нахилятися над вогнем чи використовувати фен для сушіння. Лягати в постіль з мокрим волоссям теж не рекомендують.
Наше волосся приблизно на 98% складається з білка. Після застосування хімічних засобів білок руйнується і волосся, втрачаючи вологість, стає сухим та ламким. Щоб фарбоване волосся залишалося здоровим, виконуйте такі нехитрі правила:
– користуйтесь фарбою, яка з часом змивається, а не залишається на волоссі назавжди. У ній міститься менше хімічних речовин, і вона завдає волоссю менше шкоди;
– вибирайте фарбу, яка не містить зовсім аміаку або з дуже низьким його вмістом. Аміак допомагає закріпити колір, однак подразнює шкіру і волосся, тому намагайтеся менше мати з ним справу;
– спробуйте використовувати натуральні фарби та хну. Натуральні фарбники менш стійкі, але вони не шкодять волоссю;
– якщо волосся все ж ушкоджене, користуйтеся шампунем для фарбованого волосся, зволожувальним кондиціонером і раз на тиждень робіть зволожувальну маску для волосся.