Макіяж збризкують невеликою кількістю мінеральної води

0
119
Тонування – це використання тонуючих засобів: прозорого крему або емульсії, що додає шкірі певний відтінок. Вони добре приховують дрібні вади і роблять колір шкіри рівнішим. Тонуючий засіб завжди наноситься поверх денного крему. Він складається з жиру, вологи, пудри і пігментів, а також живильних і тих, що захищають шкіру від ультрафіолету, речовин. За допомогою правильно підібраного і акуратно нанесеного на шкіру тонального засобу можна приховати шорсткості, плями, прищі, запалені ділянки і навіть невеликі шрами.

Візажисти вважають крем основою макіяжу. Без нього не обійтися. Якщо шкіра буде красивого рівного відтінку, обличчя набуде здоровий вигляд. На такій шкірі губна помада і тіні для вік виглядають красивіше. На недбало покритій тональним кремом шкірі або зовсім без нього макіяж очей і губ швидко стає безбарвним і неохайним.
Вибір вірного тонального засобу утруднює широкий асортимент і безліч назв. Розрізняються засоби перш за все своєю консистенцією і, в результаті, ступенем прозорості. Легкі, рідкі тональні засоби містять багато жиру і вологи, проте мало пудри і пігментів, тому трохи камуфлюють вади шкіри. У щільніших, компактніших тональних засобах багато пудри і пігментів. Вони приховують дрібні недоліки краще.

Тональні засоби для різних типів шкіри

Купуючи тональний засіб, перш за все потрібно знати свій тип шкіри. Відтінок обличчя теж важливий. Зрозуміло, ви повинні оцінити стан своєї шкіри, бачити невеликі вади. Далі ми приводимо 25 важливих рекомендацій.

Для жирної шкіри краще всього підійдуть рідкі тональні засоби (у скляних баночках або флаконах) вони містять мало жиру, але багато дуже дрібної пудри. Ця пудра абсорбує з поверхні шкіри зайве шкірне сало і протягом довгого часу робить її гладкою і шовковисто-матовою. Оптимальні продукти з екстрактами насіння айви і кореня солодки. Вони живлять і захищають шкіру, одночасно регулюючи виділення шкірного сала. Крім того рідкі тональні креми покривають шкіру тонким шаром. Вона стає матовою, її поверхня трохи вирівнюється.

Для запаленої шкіри з грубими порами і прищами краще всього користуватися тональною пудрою або пудрою компакт-диска (продаються як правило в пудреницях). Вони містять більше пігментів і пудри, чим інші тональні засоби, тому покривають шкіру щільнішим шаром. З їх допомогою без зусиль можна приховати шорсткі місця. Для цього типу шкіри дуже хороші спеціальні продукти, що містять мікроскопічні крупинки пудри. Ця косметика розподіляється на поверхні шкіри дуже рівномірно, не скупчуючись навколо пір. В результаті пори стають світлішими і непомітнішими. Колір обличчя здається ніжнішим. Велике значення мають і антибактеріальні добавки, що містяться в них, наприклад, екстракт філодендрона. Дякуючи їм, прищі, вугрі і комедони швидше заживають, запобігаючи появі нових запалених ділянок. Тональну пудру і компакт-диск-пудру наносять косметичною губкою. Тональний засіб ляже більш рівномірно, якщо губку трохи зволожити.

Для сухої чутливої шкіри ідеально підійдуть тональні креми (продаються найчастіше у флакончиках). Вони містять відносно багато жиру і вологи, а також живильні добавки, наприклад вітаміни А і Е. Чудово зарекомендувала себе косметика з гіалуроновою кислотою. Вона протягом довгого часу зберігає в шкірі вологу і запобігає висиханню макіяжу. Шкіра виглядає „об’ємною” і більш пружною. Тональні креми покривають шкіру достатньо щільним шаром і майже повністю приховують червоні плями і крапки. Тональний крем втирають або кінчиками пальців, або зволоженою дрібнопористою косметичною губкою.

Для зрілої шкіри з більш-менш глибокими зморшками краще узяти рідкий тональний крем (найчастіше продається в баночках або флакончиках). Він вирівнює колір обличчя, одночасно з цим збільшує пружність шкіри і інтенсивно підживляє її. Новинкою стали рідкі тональні креми з пігментами, поміщеними у вологу оболонку. Ця оболонка запобігає осіданню пігментів усередині зморшок, що часто трапляється при застосуванні звичайного макіяжу і виглядає дуже непривабливо. Прекрасно зарекомендували себе препарати з хітином або пшеничними білками. Дослідження показали, що ці речовини укріплюють тканини і роблять зрілу шкіру більш пружною і стійкою до зовнішніх дій. Рідкі тональні креми мають консистенцію густої рідини і звичайно наносяться кінчиками пальців. Вони покривають шкіру більш-менш щільним шаром.

Для нормальної шкіри цілком досить тонального денного крему. Йдеться про звичайний денний крем, збагачений пігментами. Якщо у вас від природи відносно рівний колір обличчя, ви будете задоволені цим засобом. Для скромного денного макіяжу цілком досить тонального денного крему, додаючої шкірі обличчя ніжний прозорий відтінок. Крім того, в кремі містяться живильні добавки. Але для яскравого макіяжу тональний денний крем буде дуже прозорий.

Колір тонального засобу повинен поєднуватися з вашим кольором обличчя. Тональний засіб повинен не змінювати ваш природний колорит, а тільки зробити його красивішим. Купуючи тональний засіб, попросіть дати вам проби. Не перевіряйте колір, як рекомендували раніше, на згині ліктя. Краще нанесіть тональний засіб на нефарбоване обличчя: частина на підборіддя, частина на щоки. Цей тест фахівці називають пробою тонального крему. Почекайте 10 хвилин. Майже кожен тональний засіб за цей час трохи потемніє. Купуйте крем, відтінок якого через 10 хвилин буде найближчий вашому природному кольору обличчя.

Рекомендації по нанесенню крему

Перш, ніж нанести тональний крем, намажте шкіру денним кремом і дайте йому добре всмоктатися (щонайменше 5 хвилин). Залишки крему промокніть паперовими серветками.

Тональний засіб наносьте колоподібними рухами від центру до периферії. Якщо ви робитимете це у зворотному напрямі, великі пори і зморшки вберуть дуже багато макіяжу і будуть виразно видні.

Для денного макіяжу буде досить покрити тільки центральні ділянки обличчя і розподілити залишки тонального крему у напрямку до периферії.

Ніколи не накладайте на обличчя крем великими порціями, наносьте його маленькими горошинками. Так колір розподілиться рівніше і виглядатиме природніше.

Будьте обережні з тональними засобами явно вираженого коричневого відтінку. Легко піддатися бажанню виглядати здоровою і засмаглою. Проте макіяж призначений не для цього. Якщо природний колір обличчя навіть несильно відрізняється від тонального засобу, все обличчя виглядатиме плямистим або схожим на маску. Користуватися тональними засобами коричневих відтінків можна, тільки якщо ви сильно загоряли.

Літом користуйтеся засобом із ступенем захисту від ультрафіолету, починаючи від 8 і вище. Воно протягом багатьох годин заблокує негативний вплив сонячних променів.

Робіть макіяж по можливості при денному світлі. Він чітко виявить всі погрішності. Якщо у вашій ванні тільки штучне освітлення, обов’язково перевірте тональний крем при денному світлі.

Якщо ви користуєтеся тональною пудрою-кремом, вам знадобиться косметична губка. Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлена губка. Кращими вважаються косметичні губки з натурального каучуку. Вони еластичні і дрібнопористі. Використану губку відразу ж обполосніть в теплій воді і просушіть. Інакше на ній з’явиться безліч хвороботворних мікробів.
Якщо ваш звичайний макіяж здається дещо грубим і штучним, спробуйте перемішати на зовнішній стороні долоні невелику порцію тонального крему із зволожуючим рідким кремом в пропорції один до одного. Цю суміш вологою губкою нанесіть на обличчя. Шкіра виглядатиме майже ненафарбованою, проте набуде дуже красивий свіжий і рівний блиск.
Якщо ви сьогодні виглядаєте блідішими, ніж звичайно, тональний засіб може виявитися дуже темним. Спробуйте змішати його в маленькому посуді із спеціальним білим тональним кремом і підібрати відповідний відтінок. Червоні „вузлики” або плями на шкірі перед нанесенням звичайного тонального засобу покрийте спеціальним маскуючим кремом зеленого кольору. Його наносять дуже тонким шаром і втирають в шкіру, легко поплескувавши пальцями. Оптично зелений колір нейтралізує червоний. Якщо на нього нанести щільну тональну крем-пудру тілесного кольору від червоних крапок і плямок не залишиться і сліду.

Для жінок, які не мають можливості протягом дня поправити макіяж, чудово підійде „незмивна” косметика. Унаслідок особливого складу такі тональні засоби тримаються не менше 12 годин і добре фіксуються на шкірі. Від них не залишається слідів на одязі. Проте користуватися цим засобом не так просто. Ви повинні навчитися наносити його відразу рівним шаром. Виправлення виключаються. Рівно через хвилину незмивний тональний засіб буде міцним, як друга шкіра.

Інколи обличчя, не дивлячись на тонування, виглядає утомленим і млявим. В цьому випадку спочатку нанесіть рідину з ампули, яка додасть шкірі пружність, а після неї – тональний засіб. Поєднання цих продуктів дасть шкірі „енергетичний” імпульс. Шкіра стане натягнутою і пружною. Проте ампулами слід користуватися тільки у виняткових випадках – до того ж вони досить дорого коштують.

Дуже суха шкіра з ділянками, що лупляться, – погана основа для тонування. В більшості випадків допомагає жирний крем. Його наносять на обличчя колоподібними рухами від низу до верху. Потім потрібно почекати 5 хвилин і нанести легко зволожуючий крем. Ввітріть його в шкіру легкими рухами, поплескуючи. Тепер шкіра „насичена”, більше не лущиться і її можна покрити рівним шаром тонального засобу.

Затонувавши обличчя, приховайте маленькі прищики і червоні плямочки маскуючим олівцем або кремом. Покрийте їх дуже тонким шаром. Крихітні „горошинки” маскуючого засобу ввітріть в шкіру легкими рухами, поплескуючи. Потім обережно промокніть це місце вологою косметичною губкою, щоб не було помітно колірних переходів.

Дорогі, проте дуже дієві мерехтливі тональні засоби містять так звані оптичні пігменти, розсіюючі світло. Звичайно, світло відображається тільки в одному напрямі, підкреслюючи структуру шкіри, зморшки і шорсткості. Завдяки оптичним пігментам, що діють за принципом призми, світло розсіюється в різні боки. В результаті з’являється ефект „м’якого листа”. Риси здаються менш напруженими, обличчя виглядає свіжим і сяючим. Ці тональні засоби мають консистенцію густої рідини і або перемішуються із звичайною косметикою, або наносяться окремо.

Завершивши макіяж, ретельно промокніть косметичним рушником області, що межують з волоссям, обличчя і нижні ділянки щік і підборіддя, щоб надлишки косметики не потрапили на комір або волосся.

Професійні візажисти готовий макіяж збризкують невеликою кількістю мінеральної води (через пульверизатор). Так макіяж особливо добре фіксується на шкірі і виглядає м’яко і природно.