СХУДНЕННЯ: ЕФЕКТ ІЗ ДЕФЕКТОМ

0
437

Відомо, що зайва вага — одна з проблем цивілізованого суспільства — причина багатьох захворювань, таких, як цукровий діабет, гіпертонія та ін. За прогнозами ВООЗ, до 2015 року приблизно 2,3 мільярда дорослих людей матимуть зайву вагу і понад 700 мільйонів страждатимуть від ожиріння.
Товстуном бути погано з будь-якої точки зору. Але докладати зусиль для схуднення хоче далеко не кожний. До того ж, реклама потурає ледачим: «Навіщо ходити до спортзалу і виснажувати себе дієтою, збалансовувати свій раціон, якщо можна досягти того ж ефекту без зусиль, приймаючи пігулки».
У пошуках біодобавок, які щедро постачаються в Україну з-за кордону, особливо з Китаю, люди звертаються до аптек та Інтернету. І не в коштах справа, за красу вони готові платити будь-які гроші, причому набагато охочіше, ніж, скажімо, щодня вділяти 30-40 хвилин на день фізичним вправам.
«Склад, заявлений на етикетках «диво-препаратів», переконує в їх натуральності та нешкідливості. У протипоказаннях зазначаються хіба що вагітність і несумісність із алкоголем. Багато споживачів таких добавок справді втрачають вагу, проте побічні явища виявляються ще серйознішими. Після таких курсів схуднення люди вимушені звертатись по допомогу до лікарів, — запевняє президент Центру експертиз «ТЕСТ» Валентин Безрукий. — Причина побічних ефектів — сильна, дієва і не така вже й нешкідлива речовина, що знижує вагу, — сибутрамін».
Через виражені побічні ефекти препарати, котрі його містять, в ЄС та інших країнах, у тому числі в Україні, заборонені. Але це стосується лише тих лікарських препаратів, на упаковці яких чесно вказано сибутрамін. Більшість же засобів для схуднення зареєстровано як БАДи, і жодного слова про цю речовину на їхніх упаковках немає.
Валентин Безрукий розповів про нещодавнє дослідження на наявність у засобах для схуднення сибутраміну, проведене Центром експертиз «ТЕСТ».
Перевірці було піддано 10 різних біологічно активних добавок у вигляді капсул, прид-баних в аптеках. Лабораторні дослідження перевіряли склад виключно на наявність наркотичних і психотропних речовин.
Було протестовано такі засоби для схуднення (капсули): «4.3.2.1.» (Франція), «Da Li» (Китай), «Hoodi-Da» (Китай), «Li Da» (Китай), «X—>S DUO Slim and Shape» (Бельгія), «Жуйдемен» (Китай), «Золота кулька» (Китай), «Ідеал» (Індонезія), «Турбослім день» (Росія), «Чарівний лотос» (Китай).
Лабораторні дослідження поділили засоби для схуднення навпіл. 5 найменувань («4.3.2.1.», «Hoodi-Da», «X—>S DUO Slim and Shape», «Ідеал» і «Турбослім день») не містили сибутраміну чи будь-яких інших наркотичних і психотропних речовин. У трьох із цих засобів виявили кофеїн, цілком прогнозований, виходячи із заявленого складу. Чистого кофеїну у складі засобів не було, але чай, гуарана і рослина кола дають цю речовину.
Друга половина засобів для схуднення, за інформацією Валентина Безрукого, просто шокувала — вони містили сибутрамін, про який на упаковках не написали жодного слова!
І справа не тільки в його наявності, але і в кількості. Рекомендована доза сибутраміну в ліках становила (до заборони) 15 мг на добу. Капсули ж містили по 40 і навіть по 50 мг шкідливої речовини. За місяць або два інтенсивного курсу людина, може, і схудне трохи, але здоров’ю буде завдано серйозної шкоди.
За результатами лабораторних аналізів Центру експертиз «ТЕСТ» уміст сибутраміну в кожній капсулі становив:
«Чарівний лотос» — 50 мг,
«Золота кулька» — 40 мг,
«Da Li» — 40 мг,
«Li Da» — 10 мг (у складі цього препарату перераховані плоди коли та плоди гуарани, але кофеїну виявлено не було. Відтак ні гуарани, ні коли у цих капсулах немає),
«Жуйдемен» — 10 мг (у складі цього засобу зазначено листя зеленого чаю, а насправді кофеїну в капсулах виявлено не було, тому чай у цьому засобі також відсутній).
Сторінку підготувала Соломія МАМАН