Вітер сушить губи, а холод сповільнює кровообіг

0
103

Сухі потріскані губи мало того, що псують зовнішність, ще й дуже болять — навіть усміхнутися важко. А спричинюють це вітер і холод, адже шкіра на губах тонка, тут немає сальних залоз, тобто захисного жирового шару. Вітер сушить її, а холод сповільнює кровообіг. Це й викликає запалення та розтріскування губ.

За перших ознак сухості необхідно зволожувати та підживлювати шкіру. Суху кірку можна прибрати з допомогою ніжного скрабу, наприклад, кавовою гущею. А ще приготувати таку суміш: трішки меду й дрібка харчової солі. Її треба накласти на губи приблизно на п’ять хвилин, затим змити теплою водою. Так ви очистите шкіру від сухих кірок, а разом із цим підживите її. Зривати останні категорично заборонено. Адже якщо на губах тріщини, то є висока ймовірність потрапляння у них інфекції, що може обернутися нагноєнням.

Вітряної погоди слід використовувати зволожувальний засіб для губ: бальзам чи гігієнічну помаду. Змащувати їх потрібно не більш як п’ять разів на день. Але дітям рекомендують застосовувати їх лише з трирічного віку.

При сухості губ ефективна така маска: перемелені вівсяні пластівці, мед та вершки перемішуємо й додаємо трохи будь-якої олії. Суміш потрібно накласти на губи ввечері, змивши теплою водою через 10-15 хвилин. Уранці вас приємно здивує результат.

До речі, як домашній засіб підживлення шкіри губ можна вживати й смалець. Щодо олії, то варто пам’ятати: якщо її перетримати на губах більш як 15 хвилин, вона, навпаки, підсушить шкіру.

Галина ЯКУБОВИЧ,
дерматовенеролог