Якщо користуватися гелем-скрабом, користь буде подвійною

0
90

Сьогодні на полицях магазинів величезний вибір щіток, губок, мочалок для тіла: масажні на ручці, традиційні довгі, рукавичкою, стрічкою, морські натуральні тощо. Як же розібратися в цьому безмежжі і вибрати ту, що найбільш підходить?

Прийшовши в магазин, передусім зверніть увагу на масажні щітки з дерев’яними зубчиками. Ті, що на довгій ручці, підійдуть для масажу спини. Для масажу ступень, ніг, рук, живота обирайте невелику щіточку з ремінцем, яку одягають на кисть руки. Найзручніша — щітка з ручкою, яка знімається: вона підійде для всіх проблемних і важкодоступних місць.
Щоб самомасаж був максимально ефективним, пам’ятайте основне правило: починати розтирати тіло слід від ступні, від кисті, поступово рухаючись до центру тіла. Рухи мають бути тільки коловими, не натирайте і не шкребіть шкіру. Спочатку колові рухи щітки ніжні, невеликого радіусу, потім — все ширші та з більшим натиском — лише в такій послідовності масаж принесе користь. Через 2—3 хвилини, як шкіра почервоніє, можна припинити розтирання.
У боротьбі з целюлітом ця проста щоденна процедура з успіхом замінить дороговартісні салони: посилюється кровообіг, лімфа під шкірою розгониться, клітинний обмін прискорюється, а радіус обертів поступово зменшується. До речі, дерев’яні щітки так і називаються — антицелюлітні. Найкорисніше для шкіри дерево — бук, воно і слугує довше.
Масажні щітки бувають не лише з дерева — є також змішані: дерев’яні чи пластмасові із натуральною щетиною. Такою щіткою корисно митися, причому гарантоване більш глибоке очищення шкіри від пилу та бруду, ніж під час звичайного миття.
До речі, є навіть мочалки із натуральної щетини. Вони досить шорсткі і не призначені для посиленого миття тіла. Такими мочалками слід робити масаж, обережно притискаючи до тіла, ледь вібрувальними рухами. А ось після масажу вже можна починати митися. Велику мочалку чи меншу обрати — справа смаку. Пам’ятайте лише, що з великою на миття витрачається більша кількість гелю, яким косметологи рекомендують мити шкіру — він менше її висушує, ніж звичайне мило.
Якщо користуватися гелем-скрабом, користь буде подвійною. Ви не лише очистите шкіру, але і видалите дрібні шкірні спайки, і шкіра стане гладенькою на дотик.
Вибираючи мочалку, перевагу віддавайте натуральній. Нейлонові, хоч якими б красивими та яскравими вони були, можуть травмувати шкіру.
Остання новинка — мочалка із волокна кокосового дерева. Нічого особливого в ній немає, хіба що вона шорсткіша за мочалку з натурального волокна. А мочалки із сизалю шорсткі лише в сухому вигляді. Насправді миття ними досить комфортне для шкіри.
На сьогодні популярними є також натуральні морські губки. Це середземноморські губки — вони м’якші, та карибські — їхня структура пориста. Порівняно зі звичайною мочалкою вони м’якші на дотик і призначені для делікатного миття. Ними добре мити дітей, а жінкам вони підходять для очищення шкіри обличчя та шиї.
До речі, маленькі морські губки добре очищують шкіру обличчя, одночасно злегка масажуючи її.

 Соломія МАМАН