Ця методика дешева і доступна

0
134

Пацієнтам після інсульту корисно слухати музику: вона не лише поліпшить настрій, а й прискорить відновлення пам’яті та уваги, порушеної внаслідок хвороби.

Учені Гельсінського університету провели дослідження за участі 60 пацієнтів. Усі вони після інсульту від розладу моторики й когнітивних функцій, таких як пам’ять і концентрація уваги. Пацієнтів розділили на три групи: частині з них пропонували щодня протягом кількох годин слухати улюблену музику, іншим — прослуховувати аудіокнижки, решта не слухала нічого. Крім того, застосовувалися стандартні методи терапії. З’ясувалося, що в людей, які слухали музику, результати відновлення пам’яті та уваги були помітно кращими, а їх настрій був позитивнішим. Зокрема, через три місяці після інсульту їхня вербальна пам’ять (пам’ять, орієнтована на запам’ятовування слів) поліпшилася на 60%. У тих, хто прослуховував аудіокнижки, цей показник поліпшився на 18%, а в контрольній групі — на 29%, повідомив керівник дослідження Теппо Сяркаме.
На думку фінських учених, музикотерапія може доповнити вже відомі способи реабілітації пацієнтів. Ця методика дешева і доступна, її можна призначати раніше за інші методи лікування.