ТІЛО — В ДІЛО

0
423

Як відпочити після напруженого робочого дня? Зняти біль у спині? Повернути шкірі здоровий вигляд? На всі ці запитання є універсальна відповідь — провести масаж. Він корисний і здоровим, і хворим, дарує бадьорість і невимовну насолоду. Профілактичний, лікувальний, косметичний, гігієнічний, східний та європейський, ручний та апаратний — яких тільки видів та методів масажу немає!

ЗА І ПРОТИ

Наша шкіра під час цієї процедури не лише стає пружною, а й позбавляється відмерлих частинок епідермісу та мікробів. Поліпшуються секреторні функції залоз, активується лімфо- та кровообіг. М’язи розслаблюються, стають еластичними, зникають набряки, виводяться шлаки, покращується діяльність внутрішніх органів. Завдяки масажу укріплюється нервова система, навіть маленькі діти починають краще спати, стають спокійнішими. І все було б прекрасно, якби не застереження, якими часто нехтують, проводячи масаж у домашніх умовах.
Отже, небезпечно робити масаж, якщо маєте високу температуру, кровотечі та схильність до них, захворювання крові, гнійні процеси в організмі, захворювання шкіри, гострі запалення кровоносних та лімфатичних судин, тромбози.

НАЙКРАЩЕ ЛІКУЄ У КОМПЛЕКСІ

Лікувальний масаж може призначити тільки лікар. Він поділяється на лікувальний класичний або європейський та рефлекторно-сегментарний масаж, який має більше відношення до східної школи масажу:
Всі види лікувального масажу можуть використовуватися як самостійний метод і як один із компонентів комплексного лікування. Можна його застосовувати і як засіб профілактики для відновлення працездатності, при розумовій та фізичній перевтомі. Я віддаю перевагу рефлекторно-сегментарному масажу, який має більш специфічний вплив на організм. Основою його є взаємозв’язок між внутрішніми органами та сегментами спинного мозку.

ЗНАЙДІТЬ СВОЮ “ТОЧКУ ТРИВОГИ”

За словами лікарів, при порушеннях у діяльності внутрішніх органів певні ділянки шкіри людини стають підвищено чутливими. У цих зонах виділяються інтенсивні больові точки, так звані “точки тривоги”, які дають змогу не тільки провести попередню діагностику, але й провести лікування за допомогою ручного масажу. На відповідні органи та системи можна впливати й за допомогою водяного потоку (гідромасаж), вібрації (вібромасаж), холоду (кріомасаж) та інших методів. Ефективність рефлекторно-сегментарного масажу залежить від біоритму, часу доби, що пов’язується з різною функціональною активністю органів та систем у різний час.

ГЕТЬ ЦЕЛЮЛІТ!

Існує багато методик лікування целюліту. Але масаж завжди був і лишається важливою складовою цих програм. Особливо ручний масаж. Завдяки йому максимально покращується кровообіг у проблемних зонах, відновлюється мікроциркуляція у тканинах. Найкраще антицелюлітний масаж проводити у комплексі з відповідною лікувальною програмою, що включає прийом спеціальних комплексів на основі природних компонентів, використання антицелюлітних кремів, огортуючих плівок, виконання фізичних вправ. З метою профілактики його можна проводити один-два рази на тиждень, якщо ж є зміни у підшкірній тканині, то антицелюлітний масаж (як і лікувальний, спортивний та деякі інші різновиди) призначається курсами, у яких мінімум 10 сеансів. У деяких випадках після перерви необхідно пройти ще один курс. Під час масажу часто застосовуються спеціальні масажери з різними насадками, які можна комбінувати.

ЕКЗОТИКА НА МАСАЖНОМУ СТОЛІ

Вважається, що найкращі знавці масажу — китайці. Їх масажна система — туйна, включає вісім основних прийомів, які пізніше запозичили інші країни Сходу. Зараз існують японські, тайські, тибетські, гавайські, африканські системи масажу.
Наприклад, масаж під інтригуючою назвою “амма” придумали сліпі, яких природа нагородила надзвичайно чутливими руками. “Шіацу” — та ж “амма”, пристосована до японських традицій. Прийоми шіацу використовуються для зняття деформацій, що викликані малорухливим способом життя. Повертаючи тілу рухливість, цей вид масажу не тільки покращує стан суглобів та м’язів, знімає зажими, але й заспокоює нервову систему, позитивно діє на всі органи та системи, повертає молодість.

МАСАЖ В ОФІСІ ЗНІМАЄ СТРЕС

Робота і стрес здаються нерозривно пов’язаними. Один із дієвих способів зняти втому та напругу — масаж на робочому місці.
Це доведено групою науковців із Маямі. Вони провели порівняльний експеримент, під час якого група з 26 службовців протягом п’яти тижнів отримувала 15-хвилинні масажі двічі на тиждень прямо в офісі, контрольна група з 24 службовців могла 15 хвилин два рази на тиждень розслабитися, сидячи із заплющеними очима. Виявилось, що в масажованій групі зменшилися напруга і стрес, покращилася працездатність, а в контрольній все залишилось як раніше.
Використовуючи електроенцефалографію, дослідники зміряли альфа- і бета-промені в обох групах і виявили, що після масажу співробітники були уважнішими, в два рази швидше вирішували математичні задачі і вдвічі менше помилялися.