ДЕЩО ПРО ЖІНОЧІ НОГИ

0
1145

Довжина жіночих ніг безпосередньо пов’язана зі здоров’ям їх власниці, насамперед — серцево-судинної системи. Як заявляють британські дослідники, чим довші в жінки ноги, тим нижчим є ризик розвитку хронічних захворювань серця.
Учені з кафедри соціальної медицини університету в Брістолі обстежили чотири тисячі жінок віком від 60 до 80 років, беручи до уваги зріст, довжину ніг, вагу, наявність шкідливих звичок, соціальний стан. Із цієї кількості майже у 700 було виявлено захворювання серця, третина вже перенесла серцеві напади. Аналіз інформації показав цікаві закономірності. З’ясувалося, наприклад, що навіть після того, як були враховані традиційні чинники ризику, довжина ніг залишалася вагомим фактором, який визначав імовірність розвитку хвороби. Ризик серцевих недуг знижувався на 16 відсотків від кожних «зайвих» 4,3 сантиметра ніг.
Лікар Деббі Лоулор, керівник дослідження, зазначила: «Захисний ефект довгих ніг навряд чи може бути пов’язаний з ширшими артеріями або незначним віковим зменшенням зросту». На її думку, причина у впливі негативних чинників від народження до статевого дозрівання, які діяли як на ріст кісток, так і на формування систем серця.
Раніше вчені з Брістольського університету вже виконали аналогічне дослідження й за участю чоловіків. Було з’ясовано: чим коротші ноги, тим більший ризик виникнення цукрового діабету.