10 ЗАПОВІДЕЙ ВІЧНОЇ МОЛОДОСТІ

0
426

Хоча людині генетично “гарантовані” сто двадцять років життя, однак насправді наш вік значно коротший. Японці в середньому живуть до 79 років, австралійці, греки, канадці та шведи — до 78, німці й американці — до 76. У росіян і турків нитка Аріадни обривається значно швидше: уже після 67 років. У нігерійців і сомалійців і того раніше — приблизно в 47 років.
Міжнародна група лікарів, психологів і дієтологів розробила „десять заповідей”, слідуючи яким ми зуміємо трохи продовжити й зробити більш приємним наше земне існування.
1-а заповідь: не об’їдайтеся! Замість звичних 2.500 калорій задовольняйтеся 1.500. Тим самим ви улаштуєте розвантаження своїм кліткам і підтримаєте їхню активність. Клітки швидше обновлюються, і організм стає менш сприйнятливим до захворювань. Харчуйтеся врівноважено: їжте не багато, але і не занадто мало.
2-а заповідь: меню повинне відповідати вашому віку. У 30-річних жінок перші зморшки з’являться пізніше, якщо вони регулярно будуть їсти печінку й горіхи. Людям старше сорока років корисний бета-каротин. Після 50 років кальцій тримає у формі кістки, а магній — серце. Чоловікам старше сорока необхідний селен, що міститься в сирі та нирках. Селен сприяє розрядженню стресу. Після п’ятдесяти, харчуючись рибою, ми захистимо серце і кровоносні судини.
3-я заповідь: спробуйте знайти придатну для себе роботу! Робота сприяє моложавості, стверджують французи. Той, хто не працює, виглядає на п’ять років старше. Деякі професії, на думку соціологів, допомагають зберегти молодість. До їхнього числа відносяться професії диригента, філософа, художника та священика.
4-та заповідь: знайдіть собі пару в житті! Любов і ніжність є кращим засобом проти старіння. Двічі на тиждень займаючись сексом, людина виглядає на чотирнадцять років молодше. Під час статевого акта в організмі виробляється гормон ендорфін, який ще інакше називають гормоном щастя. Він сприяє зміцненню імунної системи.
5-та заповідь: майте на все власну точку зору. Усвідомлено живуча людина значно рідше впадає в депресію і буває подавленою, чим та, хто лише пасивно пливе за течією.
6-та заповідь: рухайтеся! Навіть вісім хвилин занять спортом у день продовжують життя. У процесі руху вивільняються гормони росту, вироблення яких особливо скорочується після тридцяти років.
7-а заповідь: спіть у прохолодній кімнаті! Доведено: хто спить при температурі 17-18 градусів, довше залишається молодим. Причина полягає в тому, що обмін речовин в організмі й прояв вікових особливостей залежать також і від температури навколишнього середовища.
8-а заповідь: час від часу балуйте себе! Іноді, усупереч усяким рекомендаціям щодо здорового способу життя, дозволяйте собі ласий шматочок. А якщо вам дуже сподобалося нова сукня, або сумка, не варто відразу думати про економію.
9-та заповідь: не слід завжди придушувати гнів у собі! Той, хто постійно корить лише самого себе, замість того щоб розповісти про те, що його засмучує, а часом навіть і посперечатися, обмінятися думкою з навколишніми, більш підданий будь-яким захворюванням, у тому числі і злоякісних пухлинах. Відповідно до результатів міжнародного тестування, 64 відсотка респондентів, що страждають раком, завжди придушують гнів у собі.
10-та заповідь: тренуйте головний мозок! Час від часу розгадуйте кросворди, грайте в колективні ігри, що вимагають розумової діяльності, вивчайте іноземні мови. Рахуйте подумки, а не тільки на калькуляторі. Змушуючи працювати мозок, ми сповільнюємо процес вікової деградації розумових здібностей; одночасно активізуємо роботу серця, системи кровообігу й обмін речовин.