ЯК ПОСТЕЛИШ — ТАК І ПОСПИШ

0
587

Уві сні людина проводить значну частину життя. Якщо порахувати, що ми спимо приблизно вісім годин, то частина уві сні становитиме третину всього життя. Те, як і на чому ми спимо, суттєво впливає на нашу працездатність та настрій впродовж усього дня. Лише уві сні, під час цілковитого розслаблення, активізуються імунні системи, відбувається очищення і оновлення внутрішнього балансу організму. А головною передумовою для повного розслаблення під час сну є зручне ліжко і ретельно підібрана постіль, яка буде ніжити ваше втомлене тіло під час відпочинку.
У питанні вибору постелі є два нюанси, на які варто звернути увагу – це краса і корисність. Зазвичай ми вибираємо постіль за красивим малюнком, не замислюючись над тим, з чого її виготовлено. Безперечно, вигляд постелі впливає на наш настрій, заспокоює, відволікає і налаштовує на приємні години сну. Але не варто забувати й про те, що звертаючи увагу лише на зовнішній вигляд аксесуарів для сну, ми можемо нашкодити своїй шкірі і не тільки їй.
То як правильно вибирати постіль, щоб і спати було приємно і, водночас, наше тіло дихало і відпочивало під час сну?

ВИБИРАЄМО ЗІ СМАКОМ

Звичайно, набагато приємніше спати на красивій постелі. Так, прокидаючись на ніжно-зеленому ложі, відчуває свіжіть весняного ранку, жовта постіль зігріє теплом пробудження, а ніжно-блакитний та синій сприятимуть розслабленню і швидкому зануренню у вир сну.
Але з історії постелі дізнаємося, що довгий час з початку свого виникнення спальна білизна була білою. І до сьогодні білі простирадла вважаються класикою спального жанру. Поступово з’явився колір – полотно для спальних комплектів фарбували у пастельні тони. Яскраві, навіть викличні кольори спальні (червоні, фіолетові, чорні) ввійшли в моду в 60-х роках під час сексуальної революції. Тоді ж формується спальна мода в стилі “кантрі” – дрібні квіточки на тканині, а також рюші та мереживо в облямівці наволочок і простирадл. Поступово на постелі починають з’являтися більші та яскравіші малюнки. Саме тканина, розфарбована крупними квітами, стала виразником фольклорної моди для спальні. Сьогодні ми можемо вибирати постіль з величезного розмаїття кольорів та орнаментів. Можна зупинитися на класичному варіанті – постіль в клітинку чи смужку. Або ж вибрати екзотичну розкіш – постіль з використанням єгипетських ієрогліфів, африканської символіки та стилізаціями під леопардову шкіру. А для дітей та підлітків – справжній рай: тепер вони можуть засинати, закутавшись в ковдру з зображенням казкових персонажів, героїв мультиків., серіалів та комп’ютерних ігор.
Вибір аксесуарів для свого ліжка – справа смаку. Хоча, безперечно, наші вподобання залежать від дитячих спогадів, родинних звичок, кліматичних особливостей району проживання та деяких інших. Є люди, для яких хрумка накрохмалена постіль є таким самим необхідним атрибутом сну, як і кава – атрибутом ранку. До цього типу здебільшого належать консерватори та педанти. Інші, навпаки, вважають, що накрохмалена тканина не дає шкірі дихати, тому вибирають лляну постіль. Здебільшого, натуральність та екологічну тканину люблять відчувати романтично налаштовані люди. Цікавим є той факт, що навіть за національною ознакою у людей є певні “спальні” вподобання. Так американці віддають перевагу постелі білого кольору, англійці й турки люблять жовту, а японці – рожеву.

ВИБИРАЄМО З КОРИСТЮ

Попри усе розмаїття тканин, які сьогодні використовують для пошиття постелі, класичним варіантом полотна вважають бавовну, яку людство використовує уже декілька тисячоліть.
Бавовна є основою для таких тканин як ситець, батист, бязь, фланель, сатин, які відрізняються фактурою і міцністю, але усі використовуються для пошиття постелі різного ґатунку. Бавовняне полотно не ковзає по ліжку, не липне до тіла і не електризується, а також добре пропускає повітря. Перевірити, чи постіль справді пошито з натуральної бавовняної тканини, дуже просто – варто лише висмикнути одну нитку і підпалити. Штучне волокно горітиме чорним димом, натомість натуральне випускатиме білий димок.
Найпопулярнішим економ-варіантом постелі з натуральної тканини є бязь. Красивішу постіль шиють з сатину – блискучої та ціпкої тканини, яка не мнеться і на дотик схожа на шовк, але значно дешевша. Вишуканою і красивою вважається шовкова постіль. Шовк – чудовий терморегулятор: він дозволяє тілу дихати, а також швидко вбирає та випаровує вологу. Надзвичайно приємно користуватися шовковою постіллю влітку – вона надзвичайно легка і приємно холодить тіло.
Мабуть, зараз і у вас з’явився час задуматися над тим, як ви проводите третину життя. Ви уважно оглянули свій спальний гардероб і зробили певні висновки. Можливо, ви навіть вирішили його змінити на краще – з користю для здоров’я та приємністю для життєвого тонусу. Сьогодні нема проблем з вибором. Же навіть не потрібно шукати імпортних речей, адже в Україні є вже достатньо виробників-лідерів вітчизняного”спального” ринку. Їхні вироби – це турбота про ваше самопочуття і здоров’я.
І на якому “спальному” варіанті ви б не зупинилися, пам’ятайте, що вдалий вибір тканини та бажана кольорово-візерункова гамма безпосередньо впливає на ваш настрій. То ж гарного вам настрою і солодких снів!