РОДИННИЙ ЕТИКЕТ

0
841

Із якою надією звучать слова «молода родина»! Але що за ними? Для одних – здійснення мрії, реалізоване почуття, для інших – труднощі та непорозуміння, розчарування, ностальгія по щастю, яке не справдилося. А для когось – створення свого сімейного вогнища, розбудова своїх відносин у робочому порядку, без особливого пафосу, але міцно, ґрунтовно, назавжди. І для багатьох, на жаль, молода родина – це потенційне розлучення, несумісність і нещасливі діти.
Говорять же, що людині в житті має пощастити тричі: від кого народитися, у кого навчитися та з ким одружитися, а всього іншого вона досягне сама. Усього тричі… Отже, необхідне везіння. Тепер усі одружуються на власний розсуд. Але мало хто уявляє собі свої майбутні подружні обов’язки, мало хто знає про етику подружніх стосунків. Тому і чекаємо поради від друзів, батьків, випадкових знайомих. Усі невдачі у справах, бізнесі, кар’єрі виливаються домашніми скандалами, роздратуванням, причіпками, адже привід до невдоволення нескладно знайти, ведучи спільний побут. І руйнується найкраще…
Ми знаємо ці правила, але навіть і не підозрюємо, що їх можна втілити у життя. Ми або втомилися, або настільки роздратовані ще до приходу додому, що вже просто не в змозі керувати своїми емоціями. Але часто, говорячи про щастя, ми мріємо, щоб нас розуміли, й одразу забуваємо, що від нас чекають того ж.

ДЛЯ ПОЧАТКУ:

– Поводься з іншими так, як хочеш, щоб поводилися з тобою.
Перефразувавши це правило для конкретної ситуації подружніх стосунків, одержуємо:
– Розумій свого чоловіка (дружину), і він буде розуміти тебе.
Що може бути простішим, що може бути складнішим. Залишається тільки запастися терпінням і бажанням утримувати у своєму будинку мир і злагоду. Усі ми знаємо стару приказку: «Не винось сміття з хати». Спробуємо пристосувати її до нашого життя. Отже, наступне правило:
– Чужим людям необов’язково знати подробиці ваших родинних стосунків.
Часто у сварці ми намагаємося довести, що хтось – правий, а хтось – винний. Саме внаслідок цього й виникає безліч подальших переживань і трагедій. Як будь-які учасники суперечки, чоловік і жінка забувають, чому, власне, виникла суперечка. У процесі з’ясування взаємин спливають все більше образ, фактів, невисловлених раніше слів. Із цього приводу, сформулюємо наступне правило:
– Істина завжди посередині.
Дуже часто ми надмірно контролюємо чоловіка, забуваючи про те, що, незважаючи на спільне проживання та близькі стосунки, кожна людина має право на власні думки та переживання, на своїх друзів і, зрештою, на те, що іноді зовсім непогано було б відпочити один від одного. Кожному з нас хочеться іноді побути на самоті, пройтися містом, але ми в жодному разі не хочемо припустити подібного бажання у близької людини. І починаємо ставити зайві питання. Ми роздратовуємося та, нарешті… постійно забуваємо про наступне правило:
– Якщо не хочеш бути обдуреним – не запитуй.
Наші прості правила можна нескінченно доповнювати, адже подружнє життя – бездонне джерело щастя, смутку, жартів, анекдотів, віршів і фільмів. У кожної родини є якісь свої правила та традиції. Хотілось би нагадати вам, що подружнє життя – не ярмо, що до нього теж варто ставитися весело та без роздратування.
Сторінку підготувала Соломія МАМАН