МОДНІ ТА СТИЛЬНІ «ДРУГІ ОЧІ»

0
480

Велика кількість порад з підбору оправ направлена на створення певного іміджу людини, при цьому консультанти часто орієнтуються на останні віяння моди. Але оскільки мода мінлива, то ці поради з часом втрачають свою актуальність.
Проте є постійні чинники, які завжди потрібно враховувати при підборі оправ, – це анатомічні особливості черепа людини. Зневага ними може привести до виникнення відчуття дискомфорту. Давайте подивимося, як зв’язані анатомія і підбір оправ. Тут розмова піде про кістки і хрящі.
Піраміда скроневої кістки і скронева кістка
За вухом в місці з’єднання піраміди скроневої кістки і скроневої кістки утворюється поглиблення, що переходить в зведення. Частіше воно має опуклу форму. Проте в надзвичайних випадках за вухом можна виявити пряму і плоску ділянку кістки. Форма заушника або форма його кінця повинна відповідати формі кістки, тим самим як би повторюючи її контури.
Носова кістка
Носова кістка – парна. Вона утворена двома прилеглими пластинками, сполученими хрящовим швом. Окуляри при носінні постійно тиснуть своєю вагою на носову кістку. Тому окуляри повинні точно прилягати своєю носовою частиною до носової кістки, повторюючи її контури.
Хрящі
Хрящ є еластичною субстанцією, яка при окремому розгляді здається напівпрозорою, молокоподібною. З віком хрящі втрачають свою еластичність внаслідок відкладень кальцію. Тому у літніх людей проблеми тут можуть виникнути швидше, ніж у молоді.
Носові хрящі
Пластинки носової кістки сполучені хрящовим з’єднанням – швом на спинці носа. При постійному носінні окулярів, що тиснуть на шов, з часом може утворитися так званий шрам від окулярів. Цей шрам при певних обставинах може стати причиною болю і, відповідно, істотно утруднити підбір нових окулярів.
У тих випадках, коли носові упори посаджені дуже низько, коли окуляри дуже вузькі в носовій частині або, навпаки, постійно з’їжджають, стінки хряща в передній частині носа можуть стати слабкими і навіть деформуватися. Це у свою чергу помітно утруднить дихання. Як наслідок – щось подібне до нежиті, яка зазвичай буває при простуді. Окуляри швидко стають тягарем – адже їх постійно потрібно поправляти мімічними рухами носа або щік, а часом і просто пальцями.
Вушний хрящ
Вушний хрящ відрізняється украй складною формою, у кожної людини вона своя. Він утворює борозну (жолоб) між верхньою вушною раковиною і скроневою кісткою, спрямовується вниз і проходить через поглиблення, утворене пірамідою скроневої кістки і скроневою кісткою.
М’язи
М’язи обличчя пристосовані не тільки для захисту органів чуття і ротової порожнини – вони є свого роду інструментами виразності душевних переживань, розумової і фізичної напруги. І оправу слід підбирати таку, щоб вона не зачіпала ті ділянки шкіри, які зміщуються при скороченні мімічних м’язів. Це стосується області щік, перенісся і брів. Незалежно від того, чи хмурите ви лоб, морщите ніс або смієтеся, окуляри не повинні при цьому бруднитися і зміщуватися. Вага оправи повинна бути розподілена по можливості рівномірно – природно, враховуючи при цьому індивідуальні особливості моделі. Дуже сильний натиск може викликати біль, що легко локалізується, в м’язах. Це однаково справедливо як до носової, так і вушної області. Отже у ваших силах придбати окуляри, які не заважали б вам корчити гримаси із задоволенням!
І все-таки окуляри в сучасному світі є частиною іміджу. Отже, якщо ви виконали все сказане вище, або майже все, слід звернути увагу ще на декілька аспектів:
Окуляри слід підбирати відповідно до рис вашого обличчя.
Якщо у вас незграбні риси обличчя, форма окулярів повинна бути із закругленими краями.
До круглих рис обличчя підходять квадратні і прямокутні окуляри.
Психологи радять вибирати окуляри з не помітною оправою або з її відсутністю. Оправа, що виділяється, звертає на себе увагу і закриває частину вашого лиця, тим самим психологічно відштовхує від вас людей.
Хороший приклад – політики. Їх мета – завоювати довіру народних мас. І тут дуже багато що залежить від іміджу. Зверніть увагу на оправу окулярів політиків! Вона практично не помітна.