Як зберегти романтику у відносинах?

0
257

Всі відносини починаються як романтичні. Ми не можемо дочекатися зустрічі, сподіваємося, що саме ця людина любитиме нас все життя, пишемо любовні послання, оточуємо нашого партнера любов’ю і увагою… Але час йде, і романтика починає поступово зникати з відносин. Це трапляється так часто, що вже вважається закономірністю. Але чи правильно це? Чи подобається нам, що ми вже не з таким нетерпінням чекаємо зустрічі з коханим? Що ми вже не так уважні один до одного і перестаємо робити приємне, що пропадає сексуальне ваблення?
Романтика не повинна покидати відношення, не так закладено природою. Коли зникає романтика – це сигнал того, що наші відчуття починають слабшати. Ми починаємо віддалятися один від одного, робимося байдужими.
Існує три основні причини того, що ми поступово холонемо по відношенню один до одного: розчарування, образа, сприйняття існування іншої людини як належне.
РОЗЧАРУВАННЯ
Люди час від часу розчаровують нас, цього не можливо уникнути. На самому початку відносин ми зводимо нашого партнера на п’єдестал, бачимо в ньому тільки хороше. З часом ми дізнаємося людину все більше і розчаровуємося в якихось її якостях. Розчарування призводить до того, що ми втрачаємо інтерес і холонемо до нашого партнера.
ОБРАЗА
Трапляється, що люди ображаються один на одного. У одних це відбувається частіше, у інших рідше. Все залежить від того, наскільки правильно люди можуть збудувати відносини один з одним. Нас можуть образити невиконані обіцянки. Нас може образити те, що сказав або не сказав наш партнер. Нас може образити те, що наші потреби не враховуються, що нас забули привітати з днем народження або роковинами весілля. Образа викликає бажання замкнутися в собі.
СПРИЙНЯТТЯ ОДИН ОДНОГО
Між вами існують певні відносини, можливо, ви одружені. Вся складна робота по вибудовуванню відносин завершена, і центр вашої уваги переміщається на кар’єру, дітей, друзів, хобі… Після цього чи залишаються ваші взаємини колишніми?
Навряд чи. Як тільки ви починаєте дивитися на вашого партнера як на щось, присутнє як предмет меблів у вашому житті, ви викликаєте в ньому або в ній образу і розчарування, що приводить до охолоджування відносин.
Існує декілька способів зберегти романтичні відносини.
• Навчіться бачити у вашому партнері людини зі всіма її недоліками, а не ідеалізуйте її. Будьте готові на неминучі розчарування і образи, навчіться прощати. І найголовніше запам’ятаєте, що людина кривдить і розчаровує вас не тому, що не любить, а тому, що природа людини нездійснена.
• Не приховуйте від свого партнера негативних емоцій, що накопичилися у вас, образ, розчарувань, необхідності що-небудь змінити. Говоріть на ці теми, обговорюйте проблеми разом. Адже тільки в суперечці народжується істина.
• Говоріть своєму партнеру, як сильно ви його любите, неначебто це був останній день у вашому житті.
• Постійний фізичний контакт також необхідний для тривалих і здорових відносин. Тому якщо після деякої перерви ви не відчуваєте особливого бажання відновити його, не припиняйте спроб, далі ви відчуєте, що йти на контакт легшає і бажання повернеться до вас.

Сторінку підготувала Соломія МАМАН