В офісного працівника робота – шкідлива

0
433

Американські медики склали рейтинг десяти найнебезпечніших чинників, які
можуть негативно позначитися на здоров’ї офісних працівників.  На їхню думку, особливо небезпечний малорухомий характер офісної роботи, внаслідок чого різко підвищується ризик захворіти на ожиріння. Щоб цього уникнути, лікарі радять хоча б дві години на день гуляти пішки.
Крім того, через тривале сидіння у людини може виникнути тромбоз ніг і легень, причиною якого є уповільнення кровотоку. При цьому просвіти судин заповнюються згустками крові, що перешкоджають нормальному кровообігу.  Запущений тромбоз може призвести до інфаркту та інсульту.
Офісні працівники також часто страждають від головного болю. За поясненням американських медиків, мігрень може бути спричинена набряком шийних м’язів, а також мерехтінням флуоресцентних ламп.
Відсутність фізичних навантажень і часте недосипання може призвести до нападів сонливості на робочому місці. У цьому випадку лікарі радять частіше бувати на повітрі, раніше лягати спати.
В офісних працівників дуже високий ризик захворіти так званим синдромом тунельного зап’ястного каналу. Ця хвороба є однією з форм артриту кистей рук, викликаною тривалою роботою за комп’ютером.
Американські медики радять якомога більше приділяти уваги упорядкуванню свого робочого місця, оскільки незручна поза у разі неергономічного розміщення крісла, стола та монітора, призведе до напруження м’язів спини, шиї, плечей. Тому людина, яка працює за комп’ютером, наприкінці робочого дня фізично втомлюється не менше, ніж шахтар.
«Не забувайте хоча б раз на півроку мити клавіатуру, мишку та стіл!» – рекомендують медики, попереджаючи про інфекційну і вірусну небезпеки. Саме у клавіатурі та мишці скупчується багато хвороботворних мікроорганізмів.
Ще один чинник ризику для офісних працівників – необхідність практично всі вісім годин робочого дня дивитися в монітор. Лікарі попереджають: якщо не давати очам перепочити, це може призвести до значного зниження гостроти зору.
Вони також радять раз на добу робити вологе прибирання офісу, щоб зменшити
вміст пилу у повітрі, який не тільки шкодить органам дихання, але є й
переносником мікробів.