Таємнича сила ароматів

0
268

Запахи та аромати – це особливий світ, часто незрозумілий для нас, він існує за своїми законами. Люди давно визначили, яку користь дають людині аромати. Стародавні римляни знали, що аромат троянд допомагає відновити сили. Сучасні вчені з’ясували, що ми сприймаємо запахи тими самими відділами мозку, які відповідають за наші емоції, тобто на підсвідомому рівні. Це є причиною того, що запахи здатні покращити наше самопочуття, підвищити працездатність та увагу, розслабити, створити творчий настрій незалежно від нашої свідомості. Образно висловлюючись, запахи – це відкриті ворота душі, які не підвладні контролю логіки.
Загалом, всі аромати людина підсвідомо розділяє на дві великі групи – приємні і неприємні. Якщо приємні покращують кровообіг і нормалізують тиск, то неприємні діють навпаки. Проте, приємні аромати, володіючи спільними властивостями, мають і багато відмінностей. Деякі з них, наприклад, аромат лимона, мають абсолютно неповторний позитивний вплив на людину.
Лимон, манго і лаванда дозволяють знизити рівень емоційного стресу і позбавити відчуття втоми. М’ята і базилік допомагають краще виконувати логічні і математичні завдання. Жасмин тонізує й активізує психіку. Ромашка і лимон на половину зменшують кількість помилок у роботі програмістів. Запах японської сакури добре стимулює творчі процеси. Аромат свіжої випічки та кави, з одного боку, пробуджує апетит, а з іншого – схиляє людину до здійснення покупки. Тому з метою збільшення продажів у великих супермаркетах сьогодні створюють відділи зі свіжою випічкою.
В Японії навчилися за допомогою ароматів підвищувати працездатність співробітників підприємств – у точно відведений час приміщення наповнюються ретельно розрахованими комбінаціями ароматичних речовин. Це дозволило на третину збільшити продуктивність праці персоналу і на 20 відсотків зменшити кількість помилок.
Дуже цікаво використовували властивості ароматів індійські браміни. У щасливі миті життя вони діставали склянку з особливими пахощами і вдихали їх. А коли приходили скрутні часи, можна було просто вдихнути, відчути цей “запах щастя” і настрій миттєво покращувався.
Щось подібне відбувається і у нас, коли ми відчуваємо запах мандаринів і до нас приходить новорічний настрій.
Ось чому підсвідомо ми прагнемо, щоб вдома і на роботі нас оточували улюблені запахи – вони надають нам  неоціненну допомогу у повсякденному житті. Чашка чаю з лимоном, малиною або полуницею – один з улюблених засобів покращити настрій, провести час у теплій душевній компанії чи сімейному колі.
Де б ви не знаходилися – вдома, на роботі чи в дорозі, завжди потрібно мати під рукою улюблені аромати, які тонізують, надають сил і покращують настрій. Заспокійливий аромат зеленого чаю надає спокою і впевненості. Чашка зеленого чаю “Принцеса Ява” з лимоном – чудовий засіб скинути з себе зранку рештки сну чи підвищити працездатність під час перерви на роботі. Якщо зелений чай сам по собі – чудовий тонізуючий засіб і одне з найбагатших джерел вітамінів і корисних речовин, то у поєднанні з улюбленим смаком він чинить просто неймовірний позитивний вплив на наше здоров’я і настрій.
Поєднання ароматів зеленого чаю і жасмину тонізує психіку, надаючи при цьому спокою і упевненості в собі. Цей аромат незамінний у другій половині дня, коли ми від утоми стаємо дещо розсіяними  і дають про себе знати перші прояви стресу, який накопичився за день. Десятихвилинна перерва і чашка зеленого чаю з жасмином створюють у цей час просто вражаючий ефект.
Полуниця та зелений чай – неповторне поєднання, яке поліпшує настрій і робить нас більш життєрадісними. Люди, що надають перевагу цьому аромату, відрізняються веселим характером і часто бувають душею компанії. Це і не дивно, адже кожна випита чашка зеленого чаю “Принцеса Ява”  з ароматом полуниці дозволяє їм дивитися на світ більш радісно і весело.
Зелений чай з м’ятою – це аромат розумової праці та бадьорості. Він підсилює роботу мозку, завдяки йому розумова праця робиться легше і швидше. Чашка зеленого чаю з м’ятою значно пришвидшує написання бухгалтерського звіту чи перевірку учнівських зошитів.
Аромати впливають на нас так сильно, і водночас так непомітно, що було б помилкою не використовувати їх цілеспрямовано для щоденної допомоги собі і своїм близьким. Улюблені аромати дозволяють поліпшити настрій, налаштуватися на потрібний робочий лад або розслабитися. Чашка зеленого чаю “Принцеса Ява” з вашим улюбленим ароматом – це чудовий спосіб  вчасно скористатися тонкою силою ароматів.