Заради краси жінки їли миш'як та натирались свинцевою пудрою

0
491

 

У всі часи жінки намагалися відповідати еталонам краси своєї епохи і привабливо виглядати. У сучасних представниць прекрасної половини людства для наведення краси є все необхідне: і косметика, і салонні процедури, і пластична хірургія… Однак нашим попередницям не були доступні ці блага цивілізації, тому часом вони вдавалися до радикальних заходів, які нині жахають.

Корсети. Протягом багатьох століть для того, щоб візуально зробити фігуру стрункішою і додати їй тендітності, жінки нещадно затягували свої тіла у корсети. Ця деталь гардеробу деформувала та пошкоджувала життєво важливі органи. Крім того, винищували чимало китів, з вуса яких і виготовляли корсети. Однак представниць прекрасної статі це анітрохи не бентежило. 

Беладона. У давнину в моді були яскраві і виразні очі. Щоб домогтися такого ефекту, жінки закапували в очі сік беладони, від чого вони починали “сяяти”, а зіниці розширювалися. Щоправда, потім за цю красу доводилося розплачуватися втратою зору… 

Свинцева пудра. У XVIII столітті показником краси був колір обличчя. У ті часи мало хто міг похизуватися бездоганною шкірою. Справжнім порятунком для представниць прекрасної половини людства стала свинцева пудра. Це був чудовий засіб – недорогий, ідеально маскував недоліки, добре лягав на шкіру, роблячи її гладенькою та шовковистою. Однак побічними ефектами від застосування свинцевої пудри були пухлини мозку, параліч і збій у роботі всіх систем людського організму… 

Миш’як. Наших попередниць не лякала навіть справжня отрута. У XIX столітті жінки їли… миш’як. Вважали, що він надає обличчю квітучого вигляду, очам – блиску, а тілу – привабливих округлих форм. Прийом миш’яку супроводжувався переліком суворих правил: місяць повинен бути прибуваючим, у перший прийом – тільки одне зернятко, але якщо вже почали, то потрібно продовжувати приймати цю гидоту протягом усього життя – інакше швидка смерть неминуча. 

Радіоактивна косметика. У погоні за красою жінки не боялися навіть радіації. У 30-ті роки минулого століття французька компанія випускала косметику з високим вмістом бромистого радію і хлористого торію. Реклама обіцяла чудеса: гладеньку шкіру і звужені пори, а також зникнення прищів і розгладження зморшок. Косметика користувалася величезним попитом доти, доки від її застосування не почали відвалюватися… щелепи.

Сторінку підготувала Соломія МАМАН