Шануйте свою «cutis»

0
433

Людська шкіра латиною зветься «cutis» і є зовнішнім покривом тіла. Найважливіші функції — захисна, дихальна, абсорбційна, видільна, пігментоутворювальна. Крім того, вона бере участь у судинних реакціях, терморегуляції, обмінних процесах, нервово-рефлекторних реакціях організму. А ще, якщо здорова й гарна, чудово прикрашає її власників, надто ж прекрасну половину людства.
Шановні жінки! Якщо Бог чи природа дали вам від появи на світ хорошу шкіру, вам дуже поталанило. Але важливо не втратити цей дар, не зіпсувати, не занапастити. І доглядати свою «cutis» — невтомно, щодня. Втім, либонь, вам це давно відомо. А ось ще дещо, чого, можливо, й не знаєте.
Шкіра потребує здорового харчування. Слід обмежити м’ясні продукти, усе жирне, солодке, борошняне. На сніданок неодмінно їсти фрукти, шпинат, селеру. Спати треба не менше семи годин на добу, адже під час сну виробляється гормон росту, який сприяє клітинному оновленню і стимулює ріст колагенових волокон, що відповідають за пружність та еластичність шкіри. Побільше рухайтеся, займайтеся фізкультурою, а по змозі й фітнесом, бо фізичні вправи поліпшують кровообіг і приплив поживних речовин до шкіри.
Ведіть здоровий спосіб життя: не куріть, не зловживайте алкоголем (від міцних напоїв ліпше взагалі відмовитись) та кавою, не пийте міцного чорного чаю. А також захищайтеся від сонячного ультрафіолету — наприклад, кремами з УФ-фільтрами.
Приймайте вітамін А (ретинол, або аксерофтол). Він допомагає позбутись прищів та вугрів, зменшує кількість зморщок, збільшує вироблення колагену, сприяє відбіленню пігментних плям, поліпшує текстуру шкіри. Косметологи вважають, що вітамін А має бути основою будь-якого омолоджувального догляду шкіри. Аксерофтол міститься в риб’ячому жирі, яєчних жовтках, печінці, овочах.
Щоправда, препарати вітаміну А можуть викликати подразнення шкіри (в разі надмірного вживання). Тож приймати їх треба в невеликих дозах — по одній пігулці на ніч, через два-три дні, неодмінно порадившися з дерматологом.
Не зловживайте косметикою! Пам’ятайте: одночасне застосування занадто великої її кількості — найпоширеніша помилка, якої припускаються жінки в догляді своєї шкіри. Надмір компонентів часто викликає подразнення. Крім того, застосовувані разом деякі інгредієнти нейтралізують дію один одного. Наприклад, саліцилова та гліколева кислоти руйнують ретинол, гідрохінон і вітамін С.
Для краси шкіри необхідні очищувальний засіб, сонцезахисний, зволожувальний крем і вітамін А. До того ж, чим простіший ваш догляд, тим більше шансів, що ви будете його ретельно дотримуватись.
Засоби догляду не можна часто міняти, це може зашкодити шкірі. Деякі жінки, покориставшись якимсь тижнів зо два і вирішивши, що «не спрацював», відкидають його і беруться за новий. Зачекайте, поки косметика виявить свій ефект, користуйтеся засобом, доки не закінчиться туба чи банка, а вже потім вирішуйте, наскільки він дієвий. Це, певна річ, не стосується тих випадків, коли треба відкоригувати сезонний догляд. Наприклад, якщо ви влітку використовуєте для насичення шкіри вологою зволожувальний засіб без олії, то холодної пори року його слід замінити препаратом на олійній основі, котрий захищатиме шкіру від холоду надворі і від зневоднення в опалюваному приміщенні.
І ще одне. Якщо ваше личко злегка прикрашене веснянками, не поспішайте їх виводити. Ластовиння дуже личить багатьом жінкам, особливо ж молоденьким дівчатам, надає їм пікантного вигляду. Виведення ж його — процес тривалий, складний і далеко не завжди успішний.