Хочете заспокоїтись? Вмикайте вентилятор!

0
373

Учені Московського медичного інституту імені Івана Сєченова вже давно намагаються з’ясувати, як впливає гамір на наше життя. Здавалося б, від чужого крику — суцільний головний біль. Аж ні. Росіяни прийшли до парадоксального висновку: гамір корисний і навіть необхідний.
Щоб підтвердити цей висновок, дослідники помістили людину в камеру, де було зовсім тихо. Спочатку «піддослідному» здалося, що в нього позакладало вуха, потім він почав слухати себе: роботу серця, дихання, інші органи, через що невдовзі почав відчувати дискомфорт. Потім провели ще один дослід: попросили людину відгукнутися в повній тиші і в звичайних обставинах повсякденного життя. Реакція була швидшою не в цілковитій мовчанці, а серед звичного денного шуму.
Хоча, звичайно, правило «що занадто, те не здорово» спрацьовує і в цьому випадку. Серед звуків, що нас оточують, учені виділили найбільш корисні. Зокрема, такі любі поетам дзюрчання струмочка, шарудіння осінніх листочків, цвірінькання пташок. Але корисним буває і побутовий гамір. До списку додаються, уявіть собі, і звуки від працюючого холодильника і вентилятора — вони, як не дивно, потрапили у розряд заспокійливих.