Чи потрібні ревнощі у взаєминах?

0
415

 

Загальноприйнято, що ревнощі – почуття не дуже гарні, руйнуючі відносини. Безсумнівно є в цьому частка правди. Надмірні ревнощі – штука неприємна як для ревнивця, так і для того, кого ревнують. Однак у даній статті розглянемо ревнощі, з погляду сили, творчої й зміцнювальні відносини.
Кожний тією чи іншою мірою мріяв ніколи не ревнувати об’єкт своєї любові. У суспільстві сформувався стереотип, що ревнувати – це показувати свою залежність від того, у кого закоханий. І кожний тією чи іншою мірою хотів щоб ревнували його, але не ревнувати самому. Це не зовсім правильна позиція. Ревнощі – подібні до вітру, що може розпалити вогник, що зароджується, відносин. Вона також подібна до урагану, що гасить цілком великий вогонь почуттів у вогнищі відносин. Ревнощі – це один з важелів, яким, при правильному оберті, можна підсилювати почуття партнера стосовно себе. А також підсилювати свої власні почуття стосовно свого партнера.
На ревнощах тримається таке почуття як Закоханість. Ревнощі – це показник інтересу до людини, у який ми закохані. Немає ревнощів – немає інтересу, немає закоханості. Теж саме стосується й людини, що цікавиться нами. Залишайте йому можливість поревнувати вас, щоб його інтерес до вас не зник.
Кожну людину цікавить те, що цікаво більшості. Так уже ми влаштовані, що залишаємо повз увагу те, що нікому не потрібно. Навіщо нам цікавитися тим, що не цікаво іншим? Якщо не цікаво їм, значить у цьому немає нічого коштовного й для нас. Саме тому ми випробовуємо незрозуміле почуття.

Ми ревнуємо

Не дуже приємно випробовувати це почуття самому, правда? Однак є й приємна новина – ви закохані, або на шляху до цього. А це здорово! Це значить, що у вас є шанс випробувати неземну насолоду від любові… за умови, що ви не задушите це почуття ревнощами або не перетворите насолоду в мазохістські муки.
Як насолоджуватися любов’ю нікого вчити не потрібно. Насолоджуватися вміють всі й багато розуму тут не потрібно. Розберемося з тим, як не піти у дві крайності, які позбавлять цієї насолоди.

Крайність перша: всепоглинаючі ревнощі.

Трошки поревнувати свою пасію це завжди добре – це підсилює насолоду моменту кожної наступної зустрічі, робить її жаданою. Гірше, коли всі наші думки сконцентровані на тому, що партнер зараз приділяє увагу комусь іншому, коли не поруч із нами. Такі думки псують будь-які відносини, а розмови, які неминуче будуть відбуватися під впливом таких думок, змушують нашого партнера виправдовуватися й почувати себе винуватим за те, чого він не робив.
Позбутися від цього можна шляхом перемикання думок на інші речі. Наприклад: роботу, спілкування з іншими людьми (у тому числі й флірт), перегляд фільмів або комп’ютерні ігри.
Також, не поганий прийом – змінити тональність своїх думок. Якщо партнер пішов без вас на зустріч із друзями й ви мучитеся думками, чи не фліртує він на цій зустрічі з кимсь із осіб протилежної статі, то досить подумати про те, що з ним може трапитися щось страшне, щоб ревнощі пішли. Адже в нашому житті досить небезпек, як ось: злочинці, попадання під машину, неякісний алкоголь і багато чого іншого. І потрапити в неприємність – набагато простіше, ніж закрутити з кимсь роман. Настроївши себе на такі думки, ваш дзвінок у пів на дванадцяту ночі не буде пофарбований фарбами ревнощів, а лише занепокоєнням про те, чи все з ним у порядку. І одержавши позитивну відповідь – ви тільки порадієте за вашого партнера, що з ним все добре й він отримає задоволення від зустрічі.
Спочатку, змінювати напрямок своїх думок може здатися завданням титанічним й практично неможливим. Але з кожним разом це буде усе легше й ви зможете самі контролювати ЯК вам вигідніше думати в тій або іншій ситуації.

Крайність друга: байдужість.

Деякі люди вважають муки ревнощів обов’язковим проявом любові, і підсвідомо намагаються вбити в собі не ревнощі, а любов. Деяким це виходить, деяким ні. Ті, хто досягає цього завдання, починає почувати повну байдужність до партнера. Такий же фінал чекає й тих, хто занадто перестарається в діях, які були описані вище.
Деяких власна байдужність радує. Тому що дозволяє отримувати увагу з боку партнера не затрачаючи особливих зусиль, не переживаючи й залишаючись у тверезому розумі. Однак, насправді, нічого доброго в цьому немає – тому що позбавляє їхньої радості одержувати насолоду від Любові, що була в серці до цього моменту.
Тонкість полягає в тому, щоб не позбуватися від ревнощів зовсім, залишаючи маленьке тліюче вугіллячко у своїй душі. Саме воно буде підігрівати вашу закоханість у партнера.
Якщо вугіллячко само по собі гасне, а ваш партнер не створює умов, щоб ревнощі народжувалися у вашому серці – можна самому направляти свої думки на те, щоб це вугіллячко розпалювалося. Наприклад: якщо ви абсолютно спокійні за партнера й точно впевнені, що він нікому крім вас не потрібний, то корисно “накрутити” себе небагато на те, що ваш загальний друг заглядався на нього на одній з минулих вечірок. Або, якщо ваша пасія затримується на роботі, направити свої думки на те, що може бути в цей момент у неї побачення.
Виглядає як перекручення, але дозволяє «розігріти» потухлі почуття.
Використовуючи прийоми у вищеописаних ситуаціях можна розганяти й гальмувати свої ревнощі тоді, коли вам зручно. Виходить свого роду “гойдалка ваших почуттів”. Важливо пам’ятати, що почуття не розганяють і не гальмуються моментально. Для цього потрібно якийсь час. Тому треба ставиться обережно й витримано до того, що ви вживаєте. Інакше можна не розрахувати й “гойдалка почуттів” від ваших зусиль просто відірветься. Або вам просто не вистачить витримки, щоб “штовхнути” їх на потрібну висоту.

Нас ревнують

Ми часто запитуємо партнера: “Ти ревнивий?” або трохи тонше: “Ти боїшся лоскоту?”, думаючи, що якщо людина боїться лоскоту, то вона ревнива. Робимо ми це для того, щоб одержати цілу гаму відчуттів: задоволення, що у нас будуть ревнощі, що в комусь ми здатні запалити ревнощі. І від деякого невдоволення, що нас можуть очікувати відносини, у яких прийдеться виправдуватися перед ревнивцем щоб заспокоїти його.

Крайність перша: зробити партнера байдужним до нашої персони.

Тим часом тільки від нас і наших дій залежить чи буде наш партнер сліпим ревнивцем або буде байдужий до нас. Уже на початкових етапах відносин ми закладаємо, якщо це можна так назвати, фундамент у почуття нашого партнера стосовно нас. Якщо людина нам дуже симпатична – ми намагаємося всіляко їй показати, що в нас немає ніяких відносин із протилежною статтю. Іноді настільки сильно, що буквально розповідаємо про те, що в нашому житті взагалі немає нікого, крім цієї людини. Це не дуже правильне поводження, тому що позбавляє нашу особистість таємничості й привабливості. Як і говорилося вище – якщо в нашому житті немає жодного представника протилежної статі, чи не значить це, що ми попросту не цікаві для них? І як наслідок, можна пророчити з дуже великою точністю, що й цю людину ми не зможемо зацікавити досить сильно, щоб він проявляв увагу, гідної нас.
Якщо при цьому ви самі проявляєте досить багато уваги до людини, то це ще більше покаже йому, що ви не дуже цікава кандидатура, щоб заводити з вами роман.
У відносинах, які вже зав’язалися, змушувати людину небагато ревнувати – не менш важливо, ніж на етапах знайомства. Це буде його змушувати триматися в тонусі. Це буде робити вас бажаною для нього людиною. Причому не потрібно щось видумувати або складати. Цей прийом досить примітивний і неефективний. Головна зброя для ревнощів – фантазія вашого партнера!
Досить іноді затриматися на роботі на годинку, пояснюючи це завантаженістю. Або час від часу зустрічатися із друзями, а після зустрічі з ними – розповідати про зустріч не занадто докладно. Або розповідаючи про корпоративну вечірку, мимохіть згадати про те, що співробітник із сусіднього відділу жахливо танцює й ви не отримали ніякого задоволення від танцю. Все інше домалює фантазія вашої пасії.
Крайність друга: зробити з партнера страшного ревнивця.

Роблячи дії, які не дозволять охолонути партнерові до вашої особистості, дуже важливо не переборщити. Інакше можна одержати не закохану у вас людину, а людину, позбавленої розуму від ревнощів.
Змушуючи свого партнера ревнувати, не можна ніколи забувати про те, що потрібно дарувати йому увагу, турботу й свої почуття. Якщо цього не робити, недоодержуючи від вас уваги, його фантазія намалює найстрашніші картинки, навіть за умови, що на роботу і з роботи ви повертаєтеся разом, а всі уїк-енди проводите неодмінно один з одним. Недоодержуючи вашої уваги він знайде привід до ревнощів у будь-якому сторонньому погляді на вас.
Тому, якщо ваш партнер надмірно ревнивий, треба на час зробитися передбачуваною людиною, розповідати про час, який ви проводите окремо досить докладно, щоб позбавити його розум фантазій і неодмінно дарувати йому свою увага й любов.

Висновок

Варто неодмінно пам’ятати, що наші власні почуття й почуття інших людей досить інертні. Їм потрібно час для розгойдування й для гальмування. Тому впливаючи на свого партнера, щоб погасити ревнощі – варто запастися витримкою. А розігріваючи його ревнощі – не переборщити й не загратися самому, абсолютно погасивши свої власні почуття до нього.
Гра з ревнощами – досить захоплююче заняття. Настільки ж захоплююче, наскільки й небезпечне. Адже на коні цієї гри – ваші відносини. І від ваших дій залежить – поліпшуватимуться вони чи зваляться в небуття.

Сторінку підготувала Соломія МАМАН