Перманентний макіяж

0
454

Літо завжди приносить із собою вітер перемін, бажання щось змінити у своїй зовнішності, й не тільки. Особливо люблять цей вітер жінки — він штовхає їх до модних бутиків по нове, невагоме, напівпрозоре вбрання, до салонів краси, коли дами ще, можливо, не повністю усвідомлюють свої бажання, але абсолютно переконані в тому, що влітку потрібно виглядати якось особливо…
…А ще хочеться хлюпатися в морі, засмагати, бігати по траві, видиратися на скелі, при цьому зберігаючи свою «рукотворну красу» й не витрачаючи часу на постійне підведення очей та підфарбовування губів. І я майже переконана, що альтернативу традиційній косметиці придумали саме жінки й саме напередодні літа. Назва цієї альтернативи — перманентний макіяж.
РОБИМО ОБЛИЧЧЯ
Перманентний макіяж — це косметична процедура, під час якої у верхній підшкірний шар губів, брів або повік «забивається» органічна фарба, що зберігається там упродовж п’яти-семи років. Сама процедура досить болюча, але наявні сучасні методи знеболювання можуть забезпечити вам максимальний комфорт. Від звичайного татуювання перманент відрізняється тим, що він залишається все-таки не назавжди. Відбувається це тому, що в даному випадку використовується фарба, яка має властивість розсмоктуватися з часом. Що ж до губів, то завдяки посиленому кровообігу нанесений пігмент просто «вимивається». Крім того, обличчя дуже часто піддається різноманітним зовнішнім впливам — ультрафіолетове випромінювання, вода та інше, що, безперечно, теж не сприяє збереженню пігменту.
Перманентний макіяж використовують для корекції якихось дефектів обличчя, щоб повернути побляклу з віком красу або домогтися правильніших обрисів очей, брів чи губів (усунути асиметрію, поліпшити форму, колір). Унаслідок цього в жінки практично повністю відпадає потреба користуватися декоративною косметикою.
Якщо ви вирішили зробити собі перманентний макіяж, побоюватися варто лише «поганого» майстра, неякісних фарб і устаткування. По-перше, фарби органічні, але їх, так би мовити, ніхто не кликав. Отже, наслідки важко передбачити. По-друге, повторення процедури нерідко призводить до утворення рубцевої тканини. По-третє… не хочеться нікого лякати, але попередити вважаю за свій обов’язок: обличчя з невдало виконаним перманентним макіяжем може засмутити вас синіми губами, плямою замість брови або вампірським оскалом. Пов’язані ці помилки з неякісним устаткуванням і «тремтячою рукою» майстра-дилетанта. У татуажу свої закони, їх порушення призводить до трагічних масок П’єро на обличчях у пацієнток, які хочуть бути гарними. Щоб уникнути прикрощів у вигляді нерівного малюнка, ушкодження тканини, «голубих» брів і т.п., звертатися слід лише в перевірений салон. Попередньо треба докладно обговорити всі можливі нюанси з майстром, візуально оцінити його роботи та підписати договір. І ще — не прагніть заощадити — отримаєте в результаті «зіпсоване» обличчя й необхідність удруге платити за проходження тієї самої процедури.
БОДІ-АРТ НАЗАВЖДИ
Якщо хочеться чогось більш екстравагантного, сміливо вибирайте тату чи пірсінг. Перш ніж «лягти на стіл» майстра тату, уважно перегляньте його портфоліо. Якщо якість його робіт вам подобається, шанси на те, що ваш власний боді-арт тішитиме, збільшуються. Ще краще прислухатися до думки тих, хто вже побував серед його клієнтів. І пам’ятайте, що хороша робота не може бути дешевою (її середня вартість — від 30 дол.), оскільки і якісне устаткування, і матеріали для тату кращі майстри досі купують за кордоном. Якщо ви не впевнені, що хочете решту свого життя носити на тілі цю красу (адже люди з роками змінюються, і, можливо, вже років через десять вам захочеться її позбутися), зробіть малюнок хною. Такий малюнок тримається 2—3 тижні.
Одне з наймодніших і найбезпечніших віянь — кришталевий татуаж — сучасний спосіб прикрасити тіло з допомогою кришталиків, що наносяться прямо на шкіру. Їх можна підібрати під колір матеріалів, легко розмістити в будь-якому місці тіла чи навіть на волоссі. Не рекомендується наносити кришталь лише на роговицю очей та на слизові оболонки, а також надто близько до них — через зовнішній вплив (наприклад, під час сну) кришталики можуть відклеїтися й потрапити всередину.
Що ж до пірсінгу, то це явище останніми роками стало стрімко проектуватися на тіла молоді, й не тільки, чим викликало ворожість у найконсервативнішої частини населення. Пірсінг мочки вух на тлі загального ажіотажу проколів — прояв настільки ліберальний і невикличний, що у професійному середовищі вже частково виведений із загального поняття мистецтва прикраси тіла.
Останнім часом найчастіше народ прикрашає пірсінгом пупки. Причому серед шанувальників прикраси живота не лише молодь. Ця процедура має свою специфіку: захоплюється не тільки шкіра, а й частина жирового шару, бо інакше буде відторгнення — тіло виштовхне метал, як занозу. Ознаки такого відторгнення — потемніння шкіри навколо проколу і зменшення відстані між верхнім та нижнім отвором. У такий прокол вставляють вироби з медичної сталі — металу, який не взаємодіє з клітинами організму. Ці прикраси — штангочки з кульками на кінцях. Іноді замість однієї з кульок кріпляться різні фігурки чи камінці. Якщо прокол зроблено правильно, загоєння триватиме від двох-трьох тижнів до двох-трьох місяців. У цей час найважливіше — правильно доглядати місце проколу. Як це робити — докладно розповість майстер. Рекомендують також перші дні не ходити у сауни та басейн, відмовитися від ванн. Ну, а тим, у кого проколотий язик, потрібно після кожного приймання їжі полоскати рот спеціальним антисептичним розчином, причому курці мають проводити таку процедуру кожні дві-три години. Зате прокол на язиці заживає набагато швидше — всього за п’ять-шість днів.
КРАСА РУК — І АНІЯКОГО ШАХРАЙСТВА!
І нарешті, кілька слів про одну з головних прикрас будь-якої дами — манікюр. У цій сфері протягом останнього десятиліття сталися просто-таки революційні зміни: з появою нових технологій довгі, гарні нігті перестали бути прерогативою обраних щасливиць. Тепер наростити нігті, що виглядатимуть красиво й природно, може буквально кожна. Для цього використовуються спеціальні матеріали — гель і акрил. При нарощуванні нігтів гелем на ніготь накладається тіпс (платівка певної форми), що закріплюється з допомогою гелю, який стає твердим під впливом світла. На вигляд і за відчуттями тих, кому вони належать, гелеві нігті нічим не відрізняються від натуральних. Акрил, на відміну від гелю, наноситься прямо на нігтьову пластину, ніготь виходить товстішим і менш еластичним. Крім того, акрилові смоли токсичні й погано впливають на структуру нігтів. Штучні нігті потрібно оновлювати приблизно кожні три тижні — у міру відростання нігтьових пластин. Тому, вирушаючи до салону, майте на увазі, що, крім вартості первинного манікюру (близько 180 гривень), вам доведеться витрачати приблизно половину цієї суми на його щомісячну реставрацію.
Озброївшись усіма рекомендаціями й застереженнями, можна сміливо простувати в салон по красу. Щоб потім усе літо почуватися найчарівнішою і найпривабливішою.
таїнство весільного обряду
Сторінку підготувала Соломія МАМАН