Засмагаємо правильно

0
466

 

Сонце – це світло, тепло, здоров’я і радість життя. Воно заряджає нас своєю енергією, покращує настрій і самопочуття. Сонячні промені дарують нашій шкірі чудовий золотистий відтінок, але безконтрольне тривале перебування під прямими сонячними променями в гонитві за шоколадною засмагою дуже шкідливо. Шкіра людини – дивовижний, найобширніший і складніший орган людського тіла, що виконує життєво важливу захисну функцію. Навіть звичайна, щоденна дія сонячного світла має негативні наслідки для шкіри і прискорює процес її старіння, а зловживання сонцем приводить до виснаження захисних механізмів шкіри – вона грубіє, стає щільною, висихає, покривається зморшками.

Ультрафіолетові сонячні промені B (UVB) можуть викликати опіки, а в деяких випадках, навіть рак шкіри. Ультрафіолетові промені A (UVA) ще більш підсилюють шкідливу дію променів B, провокують передчасне старіння клітин шкіри і алергічні реакції. Інфрачервоні промені підвищують температуру тіла, посилюють негативну дію ультрафіолетових променів.

Необережна поведінка на сонці може повністю зруйнувати мрії про прекрасний загар, а головне, завдати удару по здоров’ю. Тому постарайтеся слідувати загальноприйнятим і дуже простим правилам:

1. Час перебування на відкритому сонці збільшуйте поступово. І по можливості прагніть уникнути періоду найбільшої сонячної активності з 11 до 16 год.

2. Обережніше біля моря: вода і світлий пісок підсилюють ультрафіолетове випромінювання. Сховавшись під парасолькою, ви максимально забезпечите себе від опіків.

3. Користуйтеся сонцезахисними засобами для обличчя, тіла, губ. Крем, молочко або масло наносяться за 15 хвилин до виходу на сонці і за 30 хвилин до купання. І не забувайте, що засіб час від часу треба наносити наново.

4. Виходячи на вулицю, надягайте сонцезахисні окуляри, причому із справжнім і не дуже темним склом.

5. Головний убір в жаркий день абсолютно необхідний.

6. Перед виходом на пляж не варто використовувати дезодоранти, духи, одеколон. Деякі компоненти парфумерних засобів розпадаються під дією ультрафіолету і викликають хімічні опіки.

7. При прийомі тетрацикліну і кордарона ультрафіолет може викликати “внутрішні” опіки шкіри.

8. Не забувайте регулярно пити – на сонці організм втрачає вологу дуже швидко.