Небезпечна краса

0
543

Будь-яка представниця слабкої статі хоче бути гарною. І найперший її помічник у цьому — косметика. За день жінка, особливо ж молода, може застосувати 10-20 найрізноманітніших засобів. Відтак щороку в її організм потрапляє 2-3 кілограми «поліпшувачів краси». Власниці чутливої шкіри розплачуються за це почервоніннями, свербежем, висипами та набряками, що краси аж ніяк не додають…
— У кожної десятої жінки з’являються алергічні прояви на якийсь косметичний засіб незалежно від того, дешевий він чи дорогий, — запевняє алерголог Лариса Поліщук. — Особливо нині, адже хімічна промисловість «радує» все більшою кількістю новинок як у продуктах харчування, так і в косметиці. І аж ніяк не всі компоненти корисні для людського організму, частіше навіть шкідливі, а то й небезпечні. Учені з Великої Британії та США давно дослідили, що деякі складові косметичних засобів можуть спричиняти астму, запалення слизових оболонок, різні хвороби шкіри, а накопичившися, сприяти розвитку онкологічних захворювань.
Обов’язково слід стежити за терміном придатності і без жалю викидати прострочені косметичні засоби. Бо наслідки їхньої дії можуть бути непередбачувані, навіть для нечутливої шкіри. До речі, саме цим правилом наші жінки нехтують найчастіше — улюблену помаду не викидають до останнього, виколупуючи рештки сірничками навіть із дна тюбика. Тим часом у такій косметиці накопичуються бруд, бактерії. Спеціаліст застерігає: від старої помади опухають губи, від перестроченої туші червоніють та сльозяться очі.
Стандартний термін зберігання косметичних засобів: пудра і тіні для повік — два роки; помада і тональний крем — рік; туш — три-чотири місяці. Зважайте, що біля батареї чи на сонці косметика псується втричі швидше. Тож краще тримати її у шафі, подалі від прямих сонячних променів. А пензлики, спонжики й аплікатори слід регулярно промивати в мильному розчині.
— Є кілька секретів, як найліпше застосовувати косметику, щоб не страждала чутлива шкіра, — розповідає косметолог Анжела Міленіна. — Наприклад, парфуми бризкайте не на тіло, а на одяг, тоді шкіра не червонітиме. Не намащуйте тональним кремом усе обличчя — замаскуйте тоненьким шаром лише вади. Бо олії та силікони, що входять до складу тоналок, не дають шкірі дихати, вона пітніє, вкривається плямами, свербить. Ліпше надайте перевагу розсипчастій пудрі, яка усуває жирний блиск і майже ніколи не викликає подразнення. Застосовуйте лише чорну туш: порівняно із зеленою та синьою вона менш алергенна. Олівці для брів та очей вибирайте на восковій основі — вони містять мінімальну кількість стабілізаторів, а це знижує ймовірність подразнення чутливої шкіри повік.
Дуже важливо змивати косметику перед сном. Умиватися слід ретельно, щоб зняти всі залишки тонального крему чи туші. Проте важливо й не перестаратись, бо, наприклад, засоби для зняття водостійкого макіяжу містять спеціальні розчинники, які знищують захисний шар жиру на шкірі, а без нього вона стає беззахисна та вельми вразлива. Найбезпечніший той макіяж, котрий можна змити просто водою без спеціальних засобів. Пам’ятайте: експерименти над своєю зовнішністю нерідко завдають непоправної шкоди здоров’ю.
Юлія СУЛИК