Вдивлюся в тебе, як у дзеркало…

0
544

Вочевидь, не даремно кажуть, що поруч із чоловіком завжди та жінка, на яку він заслуговує. Дійсно, від жінки в родині залежить багато чого, навіть, як стверджують психологи, характер і звички її обранця. Адже більшість наречених ще напередодні шлюбу думають про те, що зможуть підправити вади свого нареченого. А вступивши в законні права подружжя, натхненно починають пришивати свої «перламутрові ґудзики» на недосконалий «халатик». Іноді й справді виходить, іноді — ні.
Ви ніколи не замислювалися над тем, чому ми так часто наступаємо на ті самі граблі? Чому, розлучившись з одним партнером, вибираємо начебто іншого, але, по суті, як дві краплі води схожого на попереднього? Відповідь очевидна — тому що, намагаючись змінити близьку людину, ми самі не хоче¬мо змінюватися. Понад те, в народі з приводу повторних шлюбів кажуть, що кожний наступний чоловік (дружи¬на) виявляється гіршим за попередні. У кожному жарті є дещиця правди.
Часом нас дивує, як можуть абсолютно несхожі люди вживатися в одній родині? Виявляється, взаємо¬зв’язок між жіночим і чоловічим характерами набагато сильніший, ніж може видатися на перший погляд.
Так, поруч зі злим чоловіком часто живе дуже ранима, уразлива жінка. Чоловік любить «шикувати» домочадців із приводу і без. Спалахує як сірник, часто розмовляє на підвищених тонах. Дружина при цьому хронічно ображена, копилить губу, очі на мокрому місці і т.ін. Образа — це зворотний бік гніву, його жіноча форма. Тобто жінка теж гнівається, але проявляє гнів у формі образи.
Якщо чоловік ревнивий і агресивний, це означає, що його обраниця дуже скритна. Про таких кажуть: валіза з подвійним дном, собі на умі, у тихому болоті… Підсвідомо ревнивець недовірливий, хронічно підозрює дружину в зраді, навіть якщо на те немає жодних причин. Просто вона зайшла в кав’ярню погомоніти з подругою, але, не бажаючи засмучувати чоловіка, сказала, що затрималася на роботі. Або ж купила надто дорогу річ, але реальну ціну від коханого приховала. А будь-яка замовчана інформація викликає в чоловіка підсвідомі ревнощі. Він напружений, підозріливий і неспокійний.
Рідко хто з жінок не любить попліткувати. Це ознака бідного на емоції та події особистого життя. Здава¬лося б, безневинна річ — перемити кістки подругам, товаришам по службі, сусідам, родичам, нарешті. Навіть якщо обговорюють не спересердя — це підсвідомий прояв жіночої жорстокості. Недарма кажуть: слово не горобець. Слова жалять, ранять, чіпляють за живе. Тому й чоловік поруч із пліткаркою буде жорстоким. Будь-яка форма пліток розвиває жорстокосердість.
Склочні й занудні особи — зазвичай під п’ятою в грубих і сварливих дам. Вона його пиляє з ранку до ночі, він у відповідь бурчить і чіпляється до всього. Так вони й живуть. «Чорнорота» жінка автоматично робить чоловіка дріб’язковим, легкодухим і склочним.
Якщо чоловік типовий Плюшкін — рахує кожну копійку, контролює вит¬рати всіх членів родини, не виключено, що він перебуває під впливом дружини, яка його не поважає. Тепер стало нормою без особливого пієтету говорити про чоловіків загалом, у тому числі й про власного. Жінки знецінюють сильну стать, натомість чекають від чоловіка широти душевної, щедрості й уваги. Ми можемо говорити про присутнього чоловіка в третій особі, обговорювати його недоліки і навіть інтимні подробиці сімейного життя. Зверніть увагу, яким тоном і як ви звертаєтеся до свого чоловіка в товаристві (знайомому чи малознайомому).
Питущий чоловік — лихо для будь-якої родини. Безумовно, не можна казати про пряму провину дружини, але непряма є — вона не спроможна на прояви любові і ніжності, надто зациклена на собі. Постійну холодність і відстороненість жінки чоловік компенсує спиртним.
Надто самостійній і неслухняній дружині, як правило, дістається безвідповідальний чоловік. І навіть якщо на початку стосунків він іще якось намагається показати себе чоловіком, згодом, побачивши, що всі його зусилля марні, він розслаблюється і охоче віддає кермо влади незалежній дружині-диктаторці. У нього дедалі рідше з’являється бажання проявляти ініціативу й ухвалювати якісь рішення. Навіщо? Дружина все одно зробить по-своєму. Він перестає бути здобувачем, ледачіє і стає байдужим. Навіщо йому про щось пам’ятати, коли він знає, що його благовірна подбає про все сама? Тому, коли дружина починає давати безвідповідальному чоловікові низку доручень, йому набагато звичніше пообіцяти все, що від нього вимагають, і не виконати.
Не виключено, що ми згустили барви. Може, трохи перебільшили силу впливу жінки на чоловіка. З кожного правила є винятки. Та все-таки проаналізуйте свої стосунки, придивіться до своєї другої половини. Можливо, ви побачите в ній віддзеркалення деяких своїх рис.
Віра АНТОНОВА