Кохання — це високе почуття чи ница пристрасть?

0
848

Знайти відповідь на це хвилююче запитання вирішили вчені лондонського інституту психіатрії. Керівник робіт — професор Тонмой Шарма, за національністю індієць, великий знавець національних любовних трактатів. На експеримент погодилися вісімдесят добровольців-чоловіків різного віку й соціального статусу, мозок яких скануватимуть за допомогою новітніх комп’ютерних томографів.
Головна мета досліджень — визначити, які ділянки мозку реагують на секс, а які на те, що зазвичай називають чистим коханням. Об’єктам випробування показуватимуть різноманітні картинки — романтичні сцени, фотографії коханих, еротику й навіть порнографію. Усі процеси, що відбуваються в людському мозку в цей час, проектуватимуться на екран монітора. У динаміці й кольорі. Учені зможуть перевірити, які саме ділянки мозку будуть задіяні під час відчуттів, що переживатимуть піддослідні.
Чому ж в експериментах не беруть участь жінки? Професор Шарма згоден з відомою сентенцією, що чоловіки люблять очима, а жінки — вухами. Тому для вивчення жіночих почуттів потрібно розробляти звукові маркери, а це набагато складніше. До того ж почуття жінки не такі однозначні, вони суперечливіші від чоловічих, що створює для вчених додаткові труднощі.
Ця робота лондонських психіатрів є складовою частиною масштабного міжнародного дослідження, яке має на меті встановити зони головного мозку, відповідальні за наші емоції — агресію, задоволення, страждання, страх, радість. Учені сподіваються, що це відкриє шлях до лікування неврозів, психопатій, допоможе створити нове покоління антидепресантів. Вип’єш таку пігулку — й замість утоми від цього життя відчуєш таке почуття щастя, яке пережив Ромео, побачивши Джульєтту.

Сторінку підготувала Соломія МАМАН