Додайте у стосунки «перчику»

0
311

Усім відомий іронічний вислів «Човен кохання розбився об побут». Проте, на думку фахівців, різноманітні життєві негаразди й незручності — далеко не головні випробування для почуттів. Навпаки, інколи вони їх навіть посилюють. Набагато частіше кохання гине від одноманітності й нудьги. Саме тому корисно час від часу додавати в подружні стосунки «перчику».
ЗАГОСТРІТЬ ПОЧУТТЯ «РОЗЛУКОЮ»
Навіть партнери, котрі щиро кохають одне одного, відзначають: із роками секс дедалі більше втрачає свою чарівність. Якщо до нього вдавалися для насолоди, то згодом він стає чимось на кшталт «трудової повинності». Хочеш — не хочеш, а будь ласкавий виконувати подружній обов’язок, щоб не образити другу половину. Партнер, якого бачиш щодня протягом багатьох років, неминуче втрачає ореол загадковості, гострота почуттів непомітно спадає… Саме в цей момент утомлені одне одним чоловік і дружина починають шукати віддушину на стороні: коротка легка інтрижка видається їм єдиною можливістю знову відчути збудження й радість сексу.
Та чи це справді так? І чи можна оживити згаслі почуття менш радикальним способом — без обману та зрад? Цими питаннями заклопотані нині в усьому світі. Більшість розвинених країн уже перехворіли на статеву розпущеність і вседозволеність і повернулися до моногамної родини, традиційних цінностей. Схоже, у моду знову входять відданість та вірність.
Фахівці підбадьорюють: жити довгі роки з однією людиною, не охолонувши до неї й дістаючи насолоду від інтимної близькості, — цілком реально. Потрібно лише виявити творчість і фантазію. Французи, приміром, вважають, що один раз на п’ять років жінка мусить змінювати свій імідж: зачіску, макіяж, стиль одягу. Тоді партнер просто не встигне до неї звикнути. Те саме стосується й моделі статевої поведінки: незле зі скромниці перетворитися на жінку-вамп, потім — на ласкаву кішечку, потім — вакханку тощо. Чоловікові здаватиметься, що кожного разу поруч із ним нова жінка, і думка про зраду навіть не з’явиться.
На батьківщині «сексуальної революції» — у Швеції — фахівці зі шлюбних стосунків радять чоловікам вносити в життя елементи гри. Приміром, потай від усіх призначати одне одному побачення в романтичних кав’ярнях або дансингах. Чи втікати на вихідні в інше місто й реєструватися в готелі під різними прізвищами, аби всі навколо вважали їх коханцями, змушеними зустрічатися потай. Погодьтеся, це лоскоче нерви.
Останніми роками стало модно… жити в розлуці. Взагалі-то часто це вимушений захід: подружжя просто не може влаштуватися на роботу в одному місті, тож і мусять жити окремо, зустрічаючись на вихідні та свята. Проаналізувавши стосунки таких «недільних чоловіків», фахівці дійшли несподіваного висновку: їхнє сексуальне життя стає інтенсивнішим, ніж до розлуки, вони ставляться одне до одного ніжніше й уважніше, а під час коротких зустрічей активно надолужують втрачене. Розлука загострює почуття, тримає обох партнерів у тонусі. Але все-таки вона не повинна затягуватися. Через рік-два такого життя «недільні чоловіки» зазвичай розлучаються.
ПО НОВИЙ ДОСВІД —У СЕКС-ВОЯЖ
Одним із найпопулярніших засобів профілактики розлучень вважаються секс-вояжі. Втомлене одне від одного подружжя вирушає у відпустку поодинці. Приміром, він — в Індію, вона — у Таїланд. Обох знайомлять із місцевими звичаями, ритуалами. Загальновідомо, що Індія і Таїланд — країни, де кохання й почуттєві задоволення зведено в культ.
Участь у секс-вояжах зовсім не означає, що мандрівники віддаються там хоті й розпусті. Кожен вирішує сам, обмежитися йому роллю глядача чи випробувати все на практиці. Обов’язкова лише одна умова: при всіх видах сексуальних контактів використовувати презерватив. Зустрівшись після такої відпустки, подружжя зазвичай переживає новий пік взаємного інтересу. Починається активний «обмін досвідом», набутим у секс-вояжах. Вражень вистачає на кілька місяців, а інколи й до нової відпустки. І після такого емоційного потрясіння про розлучення найчастіше вже не згадують.
— А що думають про «секс-вояжі» українські фахівці?
— Я гадаю, що є й менш радикальні засоби розв’язання інтимних проблем. Цілком можливо уникати одноманітності, не розлучаючись і не влаштовуючи почуттям перевірку, — вважає директор Київської міської консультації «Шлюб і сім’я» Леонід Бистров. — Я порекомендував би навпаки — провести відпустку спільно. Тільки не збираючи картоплю на городі чи роблячи ремонт у задушливій міській квартирі. Потрібно знайти можливість усамітнитися, забути про всі проблеми, вийти з ролі турботливих батьків, керівних працівників тощо. Відчути себе просто чоловіком і жінкою. Якщо пару вже не збуджує те, що вони робили раніше, — не гріх скористатися послугами секс-індустрії. Нині з’явилося чимало магазинів, де можна підібрати часописи, відеокасети, еротичну білизну, різноманітні пристрої. У пошуках гострих відчуттів окремі подружжя вдаються до екстремальних методів: залучають до своїх сексуальних ігор третього (дівчину або хлопця), а то й інше подружжя. Що ж, коли учасникам це подобається й вони йдуть на це добровільно… Сексологи давно переконалися, що в сексуальному житті можливо все, якщо це не пов’язано з насильством над партнером. Хоча як лікар я не радив би в такій делікатній ситуації шукати третього. Усе-таки кохання — це таємниця двох.
ЧИ ВИСТАЧАЄ ВАМ ЕНЕРГІЇ
А ось східні мудреці вважають, що сучасні європейці потерпають від різноманітних сексуальних розладів, бо неправильно витрачають сили й енергію. На думку китайських медиків, головним постачальником як сексуальної, так і розумової енергії є один і той самий орган — нирки. Вони генерують потік енергії і спрямовують його в те чи інше річище. Якщо людина перебуває в стані стресу, то потік іде в найбільш перевантажену ділянку — у мозок, а решті органів мало що дістається. Сил на любовні ігри, природно, вже бракує, лібідо знижується.
На Заході цю проблему намагаються розв’язати найпростішим і найлегшим шляхом — ковтаючи стимулюючі препарати. У Китаї вважають цей шлях порочним: не можна нескінченно виснажувати свої ресурси з допомогою стимуляторів. Необхідно постійно відновлювати свої природні запаси енергії за рахунок правильного добору їжі, фізичних вправ, спілкування з природою. Стародавня мудрість рече: якщо хочете пити із посудини, треба її наповнювати. Як же це робити?
Передусім слід визначити: чи вистачає вам енергії. Для цього торкніться пальцями живота приблизно на 5—6 сантиметрів нижче пупка. Потім помацайте ділянку на 5—6 сантиметрів вище. Якщо нижня ділянка холодніша, це означає, що ви поступово втрачаєте життєві сили. Тепер торкніться внутрішньої поверхні ноги в ділянці коліна. Якщо ця точка холодніша, ніж внутрішня поверхня стегна, — ви потребуєте «підзарядки».
Сексуальну енергетику допоможуть пробудити кілька досить простих вправ. Станьте прямо, опустивши руки вздовж тіла. Уявіть, що срібна голка проходить крізь вашу голову та хребет, утримуючи їх у прямому й напруженому стані. Розведіть плечі і зробіть вдих, розширяючи діафрагму. Повітря при цьому має вільно входити через ніс, а не втягуватися, як насосом. Видихайте через рот, скорочуючи діафрагму. Тепер станьте прямо, ноги на ширині плечей. З’єднаєте долоні і потріть їх до відчуття тепла. Потім покладіть руки на ділянку нирок (на спину на рівні талії) пальцями одна до одної, ближче до хребта. Трохи зігнувши коліна, починайте плавно обертати стегнами проти годинникової стрілки, верхню частину тулуба залишаючи нерухомою. Виконавши 10 обертів, змініть напрямок обертання. Рекомендується робити до 100—150 обертань двічі-тричі на тиждень, а можна і щодня. У такий спосіб ви ліквідуєте енергетичний дисбаланс і відчуєте приплив сил. Важливо лише спрямувати їх у правильне річище.
Вороги кохання — жирні страви, ласощі, цукор, алкоголь, молоко та швидкозасвоювані вуглеводи. Вони роблять тіло важким, позбавляючи його любовного палу. Якщо не хочете, щоб уся ваша енергія пішла на перетравлювання їжі, — віддавайте перевагу білковим продуктам: рибі, овочам, фруктам, крупам, бобовим і прянощам, особливо траві шавлії та часнику.
За традиційними китайськими уявленнями, красива й вишукана любовна гра допомагає розв’язати відразу дві проблеми: відновлює потяг і знімає стрес. Причому ця гра зовсім не обов’язково має завершуватися статевим актом. Її можна практикувати в будь-який зручний момент протягом дня просто для того, щоб залишатися більш сексуальними й менш схильними до стресу. Особливо корисно присвятити одне одному кілька хвилин зранку, перед виходом на роботу. Через поцілунки, обійми, доторки партнери обмінюються енергією, яка потім підтримує їх протягом дня. Почуваючись коханими й жаданими, вони з нетерпінням чекають наступної зустрічі. Чи не в цьому таємниця того, що на Сході практично немає фригідних жінок, а чоловіче безсилля трапляється у стократ рідше, ніж на «освіченому» Заході?
Лариса НІКОНОВА