10 корисних порад для чутливої шкіри

0
500

 

Для більшості жінок «надіти обличчя» (тобто зробити макіяж) – перше і найважливіше ранішнє заняття. Втім, для володарок чутливої шкіри цей ранішній ритуал часто перетворюється на справжні тортури, адже їм доводиться уникати косметики, яка може викликати почервоніння і роздратування шкіри, і остерігатися появи непривабливого висипу угрів. Деякі жінки у відчаї вирішують раз і назавжди забути про косметику, проте сьогодні такому радикальному рішенню можна знайти альтернативу. Дотримання деяких простих правил дозволяє надійно захистити чутливу шкіру.

1. Прагніть користуватися розсипчастою косметикою

Розсипчаста косметика (пудра, рум’яна і тіні) не тільки відмінно усуває жирний блиск шкіри. У її склад входить мінімальна кількість стабілізаторів і інших інгредієнтів, здатних викликати роздратування шкіри. Це означає, що розсипчаста пудра і рум’яна рідше викликають проблеми у жінок з чутливою шкірою, ніж їх рідкі і кремоподібні аналоги.

2. Уникайте водостійкої косметики

Водостійка косметика (наприклад, туш) відмінно підходить для мелодраматичних моментів, але для її зняття доведеться скористатися спеціальним розчинником, який також знімає захисний шар шкірного жиру, – речовини, що виробляються сальними залозами шкіри. Без такого жирового бар’єру шкіра залишається беззахисною перед дією потенційних подразників, здатних викликати появу висипу угрів.

3. Не зберігаєте стару косметику

Обов’язково потрібно стежити за терміном зберігання косметичних засобів і негайно викидати прострочену косметику. Наслідки дії старої косметики можуть бути найплачевнішими, якщо йдеться про чутливу шкіру. Ось стандартний термін зберігання деяких косметичних засобів: тональний крем і помада – один рік; туш – три-чотири місяці; пудра і тіні для вік – два роки. Також дуже важливо регулярно промивати пензлики і губки для нанесення макіяжу, оскільки на них накопичується бруд і мікроби, які можуть викликати роздратування на чутливій шкірі.

4. Користуйтеся чорною тушшю

Володаркам чутливої шкіри краще всього виділяти очі за допомогою туші чорного кольору. На думку дерматологів, чорний – найменше алергенний зі всіх фарбників.

5. Користуйтеся олівцем для очей і брів

До складу олівців для очей і брів входить воскова основа, а також пігмент і мінімальна кількість стабілізаторів. Вони рідше викликають роздратування шкіри. Крім того, незаперечною перевагою таких олівців є різноманітність форм і можливість змити їх водою, без допомоги спеціальних засобів, що не шкодить шкірі.

6. Прагніть користуватися світлими тінями

Світлі тони, наприклад, світло-коричневий, світло-рожевий, кремовий, білий або бежевий викликають найменше роздратування вік у жінок з чутливою шкірою або очима, що сльозяться. Існує думка, що тіні з підвищеним вмістом пігментів темних квітів, наприклад, темно-синього, можуть викликати побічну реакцію у жінок з чутливою шкірою.

7. Користуйтеся сонцезахисним кремом

Дерматологи рекомендують включити в щоденний ужиток засіб з сонцезахисним чинником не меншого 15. Володаркам чутливої шкіри рекомендується вибирати сонцезахисний засіб, до складу якого входять тільки фізичні захисні інгредієнти, наприклад, оксид цинку або діоксид титану. Фізичні інгредієнти не викликають алергії, оскільки вони відображають сонячні промені, а не поглинають їх.

8. Користуйтеся косметикою, до складу якої входить не більше 10 інгредієнтів

Коротше кажучи, чим менше інгредієнтів входить до складу засобу, тим менше вірогідність роздратування шкіри.

9. Уникайте попадання на шкіру лаку для нігтів

Крім того, що невисохлий лак легко стирається і розмазується, він також легко потрапляє в очі і на обличчя. Таке випадкове попадання лаку на шкіру небажане, якщо у вас алергія на який-небудь з його компонентів.

10. Користуйтеся тональними кремами

Пані з чутливою шкірою просто необхідно користуватися тональним кремом, оскільки він добре захищає і зволожує шкіру. Останніми роками змінилися основи тональних кремів. Якщо раніше в їхній склад входили рослинні масла і силікони минулого покоління, то останнім часом використовуються новітні силікони, що являють собою покриваючу шкіру мікросітку, яка проте дозволяє шкірі дихати. При виборі тонального крему віддайте перевагу засобу на силіконовій основі. Рідкі тональні креми на силіконовій основі не викликають висипу угрів, крім того, силікон практично не викликає роздратування шкіри і алергії.

 

Сторінку підготувала Соломія МАМАН