Підвищена пристрасть до їжі вночі має причини

0
357

Американські фахівці з Brigham Young University пояснили, чому багатьом так подобається їсти вночі. Виявилося, у вечірній час мозок не отримує того ж задоволення від прийому їжі, як удень, що провокує поїдання великих порцій як моральну компенсацію.
У рамках дослідження вчені просканували мозок групі добровольців уранці і ввечері, щоб зрозуміти, як він реагує на калорійну їжу в різний час доби.
Випробовувані розглядали продукти різної калорійності під час сканування. Експеримент повторювався двічі з інтервалом в один тиждень. Виявилося, що фотографії калорійних продуктів викликають у ранковий час різкі сплески мозкової активності в зонах, пов’язаних із відчуттями морального задоволення і компенсації. Дивним був той факт, що ті ж самі фотографії практично не викликали реакції мозку ввечері.
Експерти вважають, що люди їдять вечорами і ночами, оскільки їжа не приносить їм такого ж задоволення, принаймні зорового, як удень. І людина в результаті поглинає більшу кількість продуктів. Тепер фахівці спантеличені тим, як придумати ефективний метод боротьби з цією звичкою.