У дієтах важливий порядок страв

0
366

Всупереч традиції, поширеній в багатьох країнах, починати трапезу треба не з холодних закусок, а з фруктів і йогурту. Про це свідчать результати дослідження вчених із США.
Американські дослідники з Корнельського університету (Cornell University) провели простий, але дуже наочний експеримент, який показав, що навіть низькокалорійні та корисні страви здатні тамувати апетит і знижувати загальну енергетичну цінність їжі, з’їденої за сніданком, обідом або вечерею.
Розклавши по сім однакових страв у різному порядку на столах, дієтологи запропонували добровольцям вибирати. На першому столі на початку знаходилися свіжі фрукти, знежирений йогурт, низькокалорійні мюслі і лише потім йшли яйця з сиром і майонезом, картоплю фрі, скибочки смаженого бекону та солодкі булочки з корицею.
На другому – страви розташовувалися в зворотному порядку, так що охочий підкріпитися спочатку бачив булочки, бекон, картоплю і так далі.
З’ясувалося, що якщо першими на столі були фрукти, то 86,4% випробовуваних брали першими саме їх, але якщо вази з фруктами розташовувалися в кінці столу, то тільки 54,8% учасників їли їх – у цьому випадку в якості десерту після більш ситної їжі.
Якщо ж першими на столі були яйця з сиром і майонезом, то починали трапезу з них 75,4% піддослідних, але якщо яйця розташовувалися в кінці столу, то їли їх тільки 28,8% учасників.
При цьому вибір першої зі страв впливав і на подальший вибір: ті, хто почав фуршет з фруктів далі найчастіше вибирали мюслі або йогурт, а закушували яйцями, потім зазвичай переходили до смаженої картоплі.
«Правило дуже просте: починайте прийом їжі з найбільш корисних страв – і небезпека переїдання вам загрожувати не буде», – наголосив, коментуючи результати цього експерименту, професор Ендрю Хенкс (Andrew Hanks).

Сторінку підготувала Соломія МАМАН