Косметика отруює організм жінки

0
707

Британський біохімік Ричард Бенс у результаті трирічного дослідження проблеми вживання жінками косметики прийшов до висновків, що до організму жінки, яка щодня користується косметикою, впродовж року надходить до 2 кг хімічних речовин.
Косметичні препарати, як відомо, мають побічні ефекти. Вони можуть викликати подразнення шкіри, передчасне старіння і навіть онкологічні хвороби. Але, за твердженням британського біохіміка, головна небезпека криється не в кількості хімікатів, а в їхній комбінації.
Фахівець стверджує, що кожний з косметичних препаратів сам по собі може бути безпечний, однак невідомо, який ефект можуть мати речовини, коли вони змішуються одна з одною.
Виявляється, потрапляння хімікатів до стравоходу через рот може виявитися менш небезпечним, ніж їхнє втирання у шкіру. Професор Бенс пояснює це так: якщо губна помада попадає жінці до рота, вона розщеплюється ферментами, які містяться у слині і згодом у шлунку, а от хімічні речовини, які залишаються на шкірі, потрапляють прямо у кров не переробленими.
Крім цього, у результаті досліджень професор Бенс з’ясував, що дев’ять з десяти жінок користуються простроченою косметикою. Але ж відомо, що прострочені косметичні препарати можуть стати розсадниками небезпечних бактерій.
Під особливою підозрою у фахівців знаходяться окремі хімічні речовини – парабени, що використовуються як консерванти у милі, шампунях, дезодорантах і дитячих лосьйонах. Їхні залишки були знайдені в ракових пухлинах грудей, хоча їхня причетність до виникнення раку і не була доведена.
Приміром, лаурилсульфатнатрію, що спінює мило і шампунь, а також входить до складу кремів для гоління, зубної пасти і піни для ванн, здатний викликати подразнення шкіри. Таким чином, косметичні засоби для догляду за тілом можуть стати предметом тривоги і чоловіків.
У відповідь на заяви британського біохіміка Асоціація виробників косметики, парфумерії і гігієнічних засобів заявила, що причин для остраху немає, позаяк всі подібні продукти відповідають вимогам Євросоюзу з безпеки. Можливо, уся справа лише в обсязі і різномаїтті споживаних хімічних засобів.