Коли проколювати вушка?

0
581

Чому батьки так поспішають проколювати вушка своїм донечкам? Що це – данина моді, батьківська пихатість чи забаганки самої дитини?
Мотиви для цього у всіх різні: для когось – це дотримання культурних і релігійних традицій, як, приміром, у Туреччині та Індії, де проколювання вух новонародженим або дітям в перші роки життя вважається особливим таїнством, ритуалом посвячення у нове життя. А ось у США часто сережки своїй крихітці надягають ще у пологовому будинку.
Більшість батьків, чиї донечки ще у зовсім юному віці красуються в сережках, пояснюють своє рішення просто: гарно. А часто дорослі не витримують під натиском своїх дівчаток.
Тож у якому віці краще проколювати вушка дитині?
Думки з цього приводу розходяться. Офіційна медицина не рекомендує проколювати вуха до трьох років. У той же час останні дослідження показують, що проколи мочок пізніше 11 років збільшують ризик розвитку колоїдних рубців на місці проколів. Окрім цього, лікарі застерігають: на мочці вуха знаходиться безліч точок, пов’язаних з очима, зубами, язиком, м’язами обличчя і внутрішнім вухом. Тому, попереджають медики, прокол – справа не така вже й безпечна. Невдала спроба може викликати запалення точки проколу і пов’язаного з нею органу.
А ось дитячі психологи щодо цього мають свою думку. Вони наполягають на тому, що вставляти сережки краще до 1,5 років, коли дитина ще не відчуває страху і швидко забуває про біль. Коли дівчинка підросте, зробити це буде набагато складніше. І тоді доведеться чекати, поки дитина сама усвідомлено цього захоче, знаючи і розуміючи, що буде боляче. Багато матерів керуються власним досвідом із цього питання. Вони ще пам’ятають, як подружки проколювали їм мочку змоченою в парфумах голкою, а у дірки замість сережок вставляли нитки. Доглядати за такими проколами було дуже складно.
Сьогодні проколоти вуха можна практично в будь-якому салоні краси. Для цього використовуються спеціальні «пістолети». Процедура гігієнічна, безболісна і триває буквально кілька хвилин. У «пістолет» заправляються медичні сережки – гвоздики, виготовлені зі спеціальної хірургічної сталі.
Сережки, призначені маленькій модниці, мають бути легенькими, без підвісок, бажано золотими, з круглою дужкою. Це можуть бути також «гвоздики», що надягають при проколі «пістолетом». Фахівці рекомендують проколювати вуха взимку, оскільки в цей період року зменшується ризик занесення інфекції.
Звичайно, батьки вибирають самі, коли і де проколювати вушка своїй красуні. Однак краще зачекати, поки дівчинка підросте і сама забажає носити сережки – для неї це буде великий подарунок, вона відчує себе дорослою і красивою. А це, погодьтеся, дуже важливо.