Почуй мене

0
763

Вивчаючи сімейні конфлікти, психологи дійшли несподіваного висновку: в більшості випадків подружжю потрібне не розв’язання проблеми, а її розуміння. Тому немає нічого важливішого за співчуття, вміння бачити речі іншим поглядом.
Емпатія — це вищий ступінь розуміння. Щоб її досягти, психологи радять починати з малого і йти поступово. Спершу визнати свою відповідальність за конфлікт (адже за стосунки в сім’ї завжди відповідають обидві сторони), вибачитися, віддати належне партнерові. Слід дотримуватися правил доброї поведінки. У процесі обговорення треба якомога спокійніше, стисло і зрозуміло описати, що відбувається, на ваш погляд. Висловлюйте претензії краще зі слів «я», «мені», «мене», а не «ти…» або ще гірше «ти завжди…». Виражайте свої думки чітко і будьте гранично ввічливі. Ваша мова повинна мати позитивний характер.
Не забувайте застосовувати чарівні слова і словосполучення: «будь ласка», «мені здається, було б непогано», «мені було б дуже приємно, якби». Після першої вдало проведеної суперечки вам може здатися, що ви вже опанували це мистецтво. Не поспішайте, все ще може повернутися на круги своя. Так само, як у будь-якій справі, тут важливі практика та увага. Потрібно оволодіти навичками спілкування і взаєморозуміння до такого ступеня, щоб вони не випарувалися навіть під час обговорення найпекучіших і найболючіших тем.