СИНДРОМ СВЕКРУХИ: ДРУГ ЧИ НЕПОМІТНА НЕБЕЗПЕКА?

0
1319

Свекруха. Іменник жіночого роду. Називний відмінок однини. Із згрубілим суфіксом – ух. Як і слова «розруха», «засуха», «цокотуха» тощо. Російська мова пошкодувала маму чоловіка і дала їй більш милосердну назву – «свекровь», яка римується зі словом «любовь». Дуже часто в українській літературі образ свекрухи збудований на негативі. Згадаймо хоча б стару Кайдашиху. Про свекруху написано багато. Майже як про любов.
Хто ж така свекруха?
Варіантів відповідей чимало: чудесна жінка, яка народила і виховала вашого коханого чоловіка; бабуся ваших майбутніх дітей; відтепер – близька ваша родичка, а якщо хочете – мама.
З невісток виростають свекрухи
Колись я задумалась над розв`язанням такого ребусу: майже кожна невістка обіцяє собі, що вона буде набагато кращою свекрухою, ніж  мати її чоловіка, вона не робитиме такі помилки. Проте з цих невісток і виростають потім свекрухи. Вони не роблять такі самі помилки. Вони помиляються якось інакше. Отже, свекруха – невід`ємне, оригінальне явище новоутвореної сім`ї, її позбутися не можна, а значить, варто будувати стосунки для блага обох.

10 ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ:

1. Ні в якому разі не жити зі свекрухою під одним дахом.
Хіба що мати вашого чоловіка, як і ви, – ідеал. Справа не в тому, що ви чи вона погані. Зовсім ні. Просто не кожна свекруха може поставитись до ваших сімейних суперечок об`єктивно. Через велику материнську любов до сина їй здаватиметься, що її дитині не так подали обід, не так випрали сорочку тощо. А якщо доводиться жити разом – все залежатиме тільки від тебе. І тут вже доведеться поступатися, миритися і прощати. Тому що вона старша, досвідченіша і так спокійніше. Звичайно, на компроміси потрібно йти в розумних межах, але не забувай: поки ви живете з нею в одному будинку, вона – справжня господиня, а ти – невістка. А зрештою, якщо знайти до неї правильний підхід, то вона допомагатиме у веденні домашніх справ. Якщо захоче.
2. За українською традицією, до родичів чоловіка треба звертатися не інакше, як «мамо» і «тату».
Відразу скажемо, що перший раз сказати «мамо» свекрусі не так вже й легко. Сама цю процедуру проходила. Звичайно, можна послабити правила і звертатися на зразок «Тетяно Георгіївно». Має значення і традиція сім`ї. Важливо знати, чи називає ваша свекруха свою свекруху мамою.
3. Сійте те, що хочете колись пожинати від своїх дітей: повагу.
Принцип бумеранга ніхто не відміняв. Речення, які починаються словами «А твоя мама…» краще взагалі викинути зі свого лексичного запасу. Усі крилаті вислови на цю пікантну тему – це підключення бомби сповільненої дії. Тут навпаки треба бути сапером, розмінувати, щоб вибуху не сталось. Невістки мріють про мудрих свекрух. Свекрухи ж мріють про мудрих невісток. Але кожен має те, на що він заслуговує.
4. Не жалійтесь свекрусі на її сина.
Станете ворогом. Він – плід геніальних методів її педагогіки. Вона формувала його душу. Критикуючи його, ви вказуєте свекрусі на її промахи у вихованні. Абсолютно безперспективно. А ще не забувайте, що для мами на світі не має достойної кандидатури для дружини її сина. Якщо ваша свекруха вас оцінила – то і ви, і вона – винятки з великого правила.
5. Не залучайте чоловіка до своїх душевних переживань по причині свекрухи.
Ви і його мама – дві найрідніші для нього жінки. Якщо любите – не ставте його між двох вогнів. Не примушуйте робити вибір і не тисніть ультиматумом. Подумайте, як зробити мудро, без великих втрат. Адже не потрібно багато розуму, щоб сказати: «Або я, або твоя мама!».
6 Не забувайте, що ваша свекруха значно старша за вас.
Якщо вона дає поради, то варто прислухатись. Як ви поводитесь, коли вас повчає ваша мама? Відразу ображаєтесь? Іноді відверта розмова свекрухи з невісткою свідчить про те, що ці двоє людей рідні. Навіть якщо ти будеш поганою дружиною і поганою господинею, то вона візьметься вчити тебе, а не почне докоряти. Більш того, в будь-яких ситуаціях публічно вона хвалитиме або захищатиме тебе. Вона не втручатиметься, але завжди прийде на допомогу у важкий момент.
7. Не паліть мости в стосунках.
Свекруха може вам ще дуже пригодитись. Наприклад, посидіти з дітьми. Ніхто не знає, як може бути в житті. Чули прислів`я: «Ласкаве теля дві мами смокче»?
8. Не дозволяйте нікому розбивати ваш шлюб.
І все-таки, на жаль, бувають свекрухи, що розбивають сім`ї своїх синів. Не хотілось би про це писати, але тоді стаття про свекрух буде однобокою. Розбивають із заздрості, а найчастіше – з ревності. Невістка – це жінка, що зайшла на територію іншої жінки, відібрала улюблену, кохану дитину. Мудра мама відпустить сина для його щастя, немудра триматиме біля себе, як іграшку, намагатиметься маніпулювати ним. Тут навіть життя на відстані не допоможе. Якщо ваш чоловік – сильний, мудрий і самодостатній, тоді свекруха безсила. Розвиток подій залежатиме від вашого коханого, тобто її сина. Якщо він незалежний, цілеспрямований та впевнений у собі, то зможе вас захистити від її ненависті і пояснити, що у нього тепер своя сім’я. Але такі чоловіки у таких матерів виростають вкрай рідко.  В іншому випадку він обере комфортне життя на утриманні мами.
9. Поводьтесь так з батьками чоловіка, як ви хочете, щоб він поводився з вашими.
Пам`ятайте про день народження та інші свята. Все-таки, намагайтесь вгодити людині, яка є значно старша за вас. А якщо свекруха ? ворог, пригадайте фразу: найкраща зброя проти ворога – подружитися з ним! Тільки почавши жити сімейним життям – відразу подружіться з мамою чоловіка. Попросіть поради чи допомоги, головне ? продемонструйте свекрусі, що ви цінуєте і поважаєте її досвід. 
10. Не забувайте про те, що і вам доведеться стати як не тещею, то свекрухою.
Маєте час, щоб перейняти у своєї свекрухи усі найкращі риси і виправити у своєму характері те, що заважає мамі вашого чоловіка бути ідеальною. Повторюємо: виправити не в мамі, а в собі.