ЧОМУ ВЕГЕТАРІАНЦІ НЕ ЛЮБЛЯТЬ М'ЯСА?

0
308

Китайці полюбляють м’ясо змії, в’єтнамці удава, корейці – собачатину, монголи – конину. Французи делікатесом вважають жаб’ячі ніжки. Мешканці сухої Африки смакують підсмаженою сараною. Індіанці Південної Америки ласощами вважають мурашині яйця. Слов’янам подавай свинину, телятину, курятину, качатину, баранину, кролятину тощо.
Проте є люди, які відмовилися від вживання будь-якого м’яса. Бо вважають, що це допоможе їм якомога довше зберегти гарне самопочуття та молодість. Вегетаріанство дуже поширене в Америці, громадяни якої особливо дбають про своє здоров’я. Відмовляються від споживання м’яса зірки кіно та естради, стверджуючи, що це благотворно впливає на їхню зовнішність та працездатність. Подібні теорії підтверджують і вчені, які розвіюють міфи про незамінність м’яса у харчуванні людини.
Міф 1. М’ясо постачає людському організму незамінні амінокислоти, які не може забезпечити жоден інший продукт.
Цю гіпотезу спростував російський академік Ф. Уголєв. Він довів, що, по-перше, ці амінокислоти містяться і в рослинних продуктах, по-друге, людський організм сам виробляє їх у товстому відділі кишечнику.
Міф 2. М’ясо забезпечує організм білками, адже містить їх у більшій за інші продукти кількості.
У 100 г м’яса в середньому близько 20 г білка. Тоді як у 100 г сої вміст білка становить близько 40 г, у квасолі – 24, у горосі – 22, білих сушених грибах – 30, горіхах – 15, арахісі – 23, злакових – 8-12, домашньому сирі – 16, твердих сирах – 23-30 г. Як бачимо, м’ясо не є лідером порівняно з рослинними продуктами. Крім того, білкової їжі людському організмові насправді потрібно не так вже й багато – лише 1/5 добового раціону. Це в середньому 70 г, якщо маса тіла 70 кг. Отже основною має бути вуглеводна, енергетична овочево-фруктова їжа.
Міф 3. М’ясна їжа дає швидке відчуття ситості, чого не буває за споживання овочево-фруктових страв.
Це пояснюється тим, що з м’яса внаслідок процесу розпаду, який починається відразу після забою тварини, виділяються гази, які заповнюють органи травлення. Тож поява відчуття швидкого насичення пов’язана не із здоровими явищами.
Міф 4. М’ясо – високоенергетичний продукт.
З цієї точки зору воно теж поступається рослинній їжі. Згадаймо, що м’ясо “вирощувалося” на траві та зерні, які споживала раніше тварина. Отже, м’ясо є лише похідним від дарів природи. А рослини – джерелом енергії, яку увібрали в себе з Сонця, Води, Землі, Повітря.

ІНШІ АРГУМЕНТИ

1. Порівняно з рослинними продуктами м’ясо містить мало ферментів, що сприяють травленню. Тому захоплення м’ясною їжею спричинює процеси бродіння та гниття в кишечнику, тобто отруєння організму. Внаслідок цього людина почувається млявою і втомленою. Особливо це стосується людей, які ведуть малорухомий спосіб життя.
2. М’ясна їжа зрушує кислотно-лужну реакцію до кислої. Це сприяє утворенню сечової кислоти, що призводить до виникнення низки захворювань, зокрема відкладення солей та утворення камінців в організмі.
3. М’ясо худоби містить чимало пестицидів: у 13 разів більше, ніж овочі.
4. З метою швидкого росту та боротьби з хворобами у їжу тварин додають гормони росту та антибіотики. Вже через це м’ясо худоби не може бути здоровою їжею.
5. Від заражених продуктів тваринного походження людина може отримати близько 30 збудників різних хвороб.
Зважаючи на наведені факти, затятим м’ясоїдам потрібно переглянути свій раціон. Для початку хоча б кілька разів на тиждень зробіть собі розвантажувальні від м’ясних продуктів дні. А також намагайтеся дотримуватися постів. Тим, хто звик до їжі тваринного походження, спочатку м’ясо потрібно заміняти яйцями та молочними продуктами, поступово привчаючи себе до овочево-фруктової їжі, каш. Згодом ви неодмінно оціните їх чудовий смак та благотворний вплив на організм.
Сторінку підготувала Соломія МАМАН