СЕКРЕТ ПРИВАБЛИВОЇ ШКІРИ

0
332

Шкіра обличчя… Іноді тобі здається, що від її краси в житті залежить дуже багато. І ти в цьому не помиляєшся! Саме тому варто поцікавитися тим, як цієї привабливості досягти. То ж, розпочинаємо шукати істину. Наступна інформація в процесі цього пошуку тобі обов’язково знадобиться. Більше того, – вона буде ще й цікавою та пізнавальною.
В кожної – шкіра своя
Існує чотири типи шкіри: суха, нормальна, комбінована та жирна. Кожен із них має свої характеристики та вимагає особливого догляду. Звичайно, якщо ти прагнеш якомога довше дивувати всіх молодістю та здоров’ям шкіри обличчя, то спробуй за допомогою нескладних тестів визначити, який саме в тебе тип шкіри.
Тест 1: Для сухої шкіри
Через одну годину після звичного для тебе очищення шкіри, але без нанесення на неї крему, уважно оглянь обличчя при яскравому денному світлі. Дай відповідь “так” чи “ні” на наступні запитання:
чи добре помітні пори обличчя?
чи виглядає шкіра матовою, злегка шорсткою?
колір шкіри рожево-червоний?
загалом, ти часто помічаєш, що на сонце, холод чи вітер шкіра реагує почервонінням і подразненням?
проблеми з появою вугрів тобі невідомі?
Якщо на всі питання ти відповіла ствердно, твій тип шкіри – сухий. Коли ж поміж відповідей з’явилося кілька “ні”, тобі варто провести тест на визначення комбінованості шкіри.
Тест 2: Для комбінованої шкіри
Через дві години після звичного для тебе очищення шкіри, знову ж таки, не наносячи на неї крем, ти маєш можливість провести даний тест. Для цього притисни аркуш цигаркового паперу до носа, чола, підборіддя та щік, а потім дай щирі відповіді на запитання:
помітні на паперових смужках, прикладених до носа, чола та підборіддя, сліди жиру?
виглядає шкіра на щоках та скронях практично рівною, з малими порами?
чи спостерігаються посередині обличчя великі пори та вугрі?
твій ніс блищить уже через годину після очищення?
можна сказати, що твоя шкіра чутлива до сонця, вітру, холоду тощо?
взимку з’являється подразнення та шорсткість на шкірі чола та щік?
влітку твоя шкіра здається “жирнішою”, ніж в інший період року?
Отримавши більше трьох відповідей “так”, можеш бути переконаною – у тебе комбінований тип шкіри.
Тест 3: Для жирної шкіри
Умови залишаються незмінними – минає година після очищення шкіри, крему на шкіру не наносиш, проводиш тест… Для цього береш дзеркальце до рук та знаходиш місце з гарним денним освітленням. Потім притискаєш смужки цигаркового паперу до чола, крил носа, підборіддя та щік і даєш відповіді “так” чи “ні” на запитання тесту:
на всіх смужках паперу є сліди жиру?
відбитки зі щік так само жирні, як і відбитки із середньої частини обличчя?
чи помітні на шкірі вугрі?
навіть на щоках є вугрі?
колір обличчя здається тобі блідим, погано насиченим кров’ю?
твоя шкіра виглядає рихлою і пористою?
на ній без видимої причини утворюються прищі?
твоя шкіри стійка до подразнень і почервоніння?
Відсутність негативних відповідей під час тестування свідчить, що в тебе жирний тип шкіри.
Власницям нормальної шкіри щастить – їм не потрібно тестуватися. Вони і без того мають змогу помітити, що шкіра виглядає здоровою, з рівними та невеликими порами. Вміст жиру та вологи в ній збалансований, а подразнення з’являються рідко.
Що з цього слідує?
Ти визначила свій тип шкіри і, звичайно ж, відразу хочеш дізнатися, як правильно за нею доглядати, про неї піклуватися. Що ж, існує чимала кількість літератури, присвяченої косметології, де інформація викладена на доступному для тебе рівні – звернися до них. Адже дана проблема не любить поспіху і поверхневості. Тому не поспішай відразу накласти на обличчя крем мами чи подруги, на якому написано, приміром, “для сухої шкіри”, бо це співпало з результатами тесту. Насправді, все набагато складніше. Для прикладу, просто ефективного крему для догляду за сухою шкірою замало: потрібно ще й підібрати масло для очищення, яке, на противагу милу, матиме належний рівень Рh. Незважаючи на появу ороговілих лусочок, частий пілінг сухій шкірі не рекомендовано – так її поверхня стає ще більш тонкою і подразливою; остерігатися варто і надлишку сонячних ванн… Одним словом, усю інформацію охопити ми просто не в змозі, проте ти отримала основне – поштовх до дій та вказівку шляху. То ж, дерзай!
А нам залишалося сказати лише одне – існують речі, корисні для шкіри кожної людини. Навіть дізнавшись особливості догляду за шкірою саме твого типу, не нехтуй цими порадами, намагаючись замінити їх косметичними засобами. Що це за речі? Так, ось вони:
мінімум стресів;
вдосталь свіжого повітря;
міцний повноцінний сон;
багато овочів і фруктів в раціоні;
дозовані фізичні навантаження.
А оскільки кожна медаль має два боки, зрозуміло, що є речі, які шкідливі для кожного типу шкіри:
куріння і перебування в приміщенні з тютюновим димом;
алкоголь;
хронічна перевтома;
захворювання будь-яких органів чи систем твого організму.
То ж, не створюй собі і своїй шкірі зайвих проблем та клопоту – визнач її тип, вивчи правила догляду, дотримуйся основних аксіом краси… І ти сама не помітиш, як візьмеш цю норовисту пані за віжки і нестримним алюром понесешся вперед, із легкістю долаючи будь-які бар’єри!
Сторінку підготувала Соломія МАМАН