ЧЕШІТЬ ВОЛОССЯ МАСАЖНОЮ ЩІТКОЮ

0
404

Коли волосся починає випадати, то нас чомусь мало втішає думка про те, що й голлівудські «зірки» страждають від його втрати (Кевін Костнер і Біллі Крістал під час зйомок використовують спеціальні накладки і перуки, а Джон Траволта навіть імплантував собі волосся).
Причин випадання волосся чимало. Одне, коли цей процес є спадковою ознакою, що стосується здебільшого чоловіків, і зовсім інше, коли під впливом різних чинників – зовнішніх чи внутрішніх – волосся починає випадати цілком несподівано.
Зрештою, в обох випадках це неприємна проблема. Порятуватися від випадання волосся, спричиненого спадковими чинниками, лише косметичними засобами неможливо. Доведено, що застосування окремих з них може дати позитивний ефект на деякий час. Основний спосіб боротьби із спадковим облисінням – вживання спеціальних препаратів, у тому числі й гормональних.
До зменшення тривалості життя волосся, а отже, і випадання призводить порушення його життєвого циклу. Життєвий цикл волосся можна умовно поділити на три фази:
1. Фаза росту (тривалість від двох до десяти років). Близько 85% волосся на голові людини постійно у цій фазі.
2. Фаза відпочинку (тривалість близько трьох тижнів). У цьому стані перебуває близько 1% волосся.
3. Фаза відмирання (близько трьох місяців). Це – 14% волосся.
Для того, щоб визначити, у якому стані ваше волосся, потрібно провести нескладний тест. Візьміть пасмо приблизно з десяти волосин і злегка потягніть його. Якщо волосся здорове, у вас в руці залишиться 2-3 волосини, а при схильності до випадання – чотири і більше.
Але не панікуйте! Не завжди випадання волосся – це катастрофа. Скажімо, якщо волосся почало сильно випадати у перші три місяці після пологів – це природний процес. Проте якщо воно випадає і через півроку після народження дитини, тоді необхідно звернутися до спеціаліста.
Весною та влітку волосся випадає особливо інтенсивно. Механізм цього явища чимось нагадує линяння у наших четвероногих друзів. Це минеться само собою із зміною пори року. До речі, волосся дуже погано реагує на перепади температури, і якщо ви ходите взимку без головного убору – не нарікайте на порідіння своєї шевелюри.
Однак причиною випадання волосся може бути і будь-який запальний процес. Не випадково волосся називають найкращим індикатором здоров’я. До факторів ризику спеціалісти зараховують захворювання нервової системи, проблеми із шлунком, наявність вогнищ інфекції, венеричні захворювання, хронічний тонзиліт і навіть карієс!
Останніми роками однією з головних причин випадання волосся у людей є стреси. У стресовій ситуації від 10 до 15% волосяних фолікул майже одночасно припиняють свою життєдіяльність. Але найнебезпечніший для волосся – хронічний стрес. Він може мати сумні наслідки не лише для волосся, а й для всього організму.
Причиною випадання волосся можуть бути також гормональні порушення, пов’язані, як і у випадку із спадковістю, з підвищеним виробленням андрогенів – чоловічих статевих гормонів, які впливають на волосяні фолікули і порушують живлення волосся. Крім того, випадання може спричинити захворювання щитовидної залози.
Нестача вітамінів в організмі, неправильне харчування, надмірне захоплення дієтами також не минає для волосся безслідно. Особливо небезпечний дефіцит протеїнів, амінокислот, бета-каротину, вітамінів C, E ,F, а також цинку та заліза.
Деякі медикаменти можуть блокувати нормальний розвиток волосяних цибулин і гальмувати ріст волосся. До них, наприклад, належать протизаплідні таблетки з підвищеним вмістом гормонів.
Іноді причиною випадання волосся стає захоплення хімічною завивкою, фарбуванням, неправильний вибір шампуню. Також варто пам’ятати, що особливо легко травмується мокре волосся. Відмовтесь від звички скручувати його після миття у вузол, а також стягувати гумкою у хвіст. А розчісувати волосся після миття потрібно попередньо підсушивши гребінцем з рідкими зубцями і дуже обережно.
Коли причиною випадання волосся стають вікові зміни в організмі, мусимо бути до цього готові. Перші серйозні проблеми як у чоловіків, так і в жінок найчастіше починаються близько сорока років. Статистика свідчить, що в сорок років це помічають лише 25%, а вже до п’ятдесяти років на порідіння волосся скаржаться понад 60% жінок. Винні в цьому вже згадані андрогени.
Знаючи причину проблеми, можна братися і за її розв’язання. Коли випадання волосся не пов’язане з неправильним харчуванням чи хворобами, сміливо можете йти в магазин по ефективні косметичні засоби. У випадку якщо причиною випадання волосся стали гормональні порушення, єдиний реальний спосіб поліпшити ситуацію – користуватися гормональними препаратами, які порадив лікар.
Якщо забути про можливі побічні дії – цей метод найефективніший. І ще дуже добре впливає на волосся масаж шкіри голови. Він поліпшує кровообіг і допомагає зняти напругу. З цього приводу варто згадати поради наших бабусь – зранку та ввечері корисно ретельно і довго розчісувати волосся масажною щіткою.
Для того, щоб визначити, в якому стані ваше волосся, потрібно провести нескладний тест. Візьміть пасмо приблизно з десяти волосин і злегка потягніть його. Якщо волосся здорове, у вас в руці залишиться 2-3 волосини, а при схильності до випадання – чотири і більше.
Сторінку підготувала Соломія МАМАН