«Євангеліє їжі: Усе, що ви думаєте, що ви знаєте про харчування, — помилка»

0
161
health eating and weight loss

Повальне захоплення американців різноманітними дієтами змусило Баррі Гласснера, автора гучної книжки «Євангеліє їжі: Усе, що ви думаєте, що ви знаєте про харчування, — помилка», проаналізувати, як реально різноманітні рекомендації дієтологів позначаються на здоров’ї пересічних американців. І дійшов досить несподіваного висновку: користі від різноманітних обмежень та радикальних змін у способі харчування значно менше, ніж шкоди, якої заподіює втрата можливості отримувати насолоду в процесі харчування. Тим паче що часто такі обмеження призводять до зривів, після яких настає період глибокого каяття і самобичування.

Опитавши низку практикуючих терапевтів, Гласснер дійшов висновку, що, з верхом накладаючи у свої візки в супермаркетах апельсинового соку з підвищеним вмістом вітаміну Д або свіжої полунички для різдвяного столу, американці не так покращують своє здоров’я, як сприяють збагаченню найзаповзятливіших виробників. Ні, звіс­но, діабетикові чи хворому на виразку шлунка дотримуватися відповідної дієти справді потрібно. Однак практично здоровим людям треба прислухатися до рекомендацій модних фахівців якнайменше і не піддаватися на витончені хитрощі маркетологів. Не забуваючи, втім, давньої доброї істини: якомога більше їсти овочів та фруктів і не переїдати.

Отже, віддаючи перевагу свіжим продуктам перед замороженими, споживачі ігнорують той факт, що сучасні технології глибокої заморозки більшою мірою сприяють збереженню корисних властивостей продукції, ніж різноманітні хитрощі, які дозволяють доставляти «свіжу» продукцію за тисячі кілометрів або вирощувати її в штучних умовах. А виробники продуктів харчування, збагачених вітамінами, запевняють споживачів, що в такому вигляді вітаміни вживати набагато корисніше, ніж аптечні, саме завдяки їхній «природності». Проте насправді у процесі виробництва вітаміни піддаються не менш, а то й більш суворій обробці.

Захоплення односторонніми дієтами також небезпечне, насамперед із психоемоційного погляду. Хоч би якими корисними були броколі або вівсяні висівки, якщо їх їсти тричі на добу, то можна зненавидіти на все життя. Те ж саме стосується і нещасних чизбургерів та чіпсів. А ось якщо поєднати ці продукти в розумних пропорціях (і кількостях), можна і задоволення отримати, і здоров’ю не нашкодити.

За аналогією, захоплення безсольовими, безвуглеводними і тому подібними дієтами також згубне: те, що є в тарілці, має більше значення, ніж те, чого немає. І, нарешті, маркування «природний» однозначно свідчить лише про вищу вартість продукції, ніж про її більшу корисність. Адже «природні» харчові технології у століття високих технологій потребують набагато більше «протиприродної» обробки.

Сторінку підготувала Соломія МАМАН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here