Вчені знайшли дешеві ліки, які зменшують ризик померти від коронавірусу

0
103

Дешевий і досить поширений препарат може допомогти врятувати життя тяжко хворих на COVID-19.
Лікування за допомогою невеликих доз гормонального препарату під назвою дексаметазон стало великим проривом у боротьбі з коронавірусом. Ця речовина стала учасницею найбільших у світі випробувань тих ліків, які вже існують, проти COVID-19.

Як пише BBC, дексаметазон скорочує ризик смерті на третину для пацієнтів, підключених до систем штучної вентиляції легень (ШВЛ). Для тих хворих, які потребують додаткового забезпечення киснем, загроза померти скорочується на одну п’яту. Видання пише, що якби лікарі у Великій Британії почали використовувати цей препарат ще на початку пандемії, це допомогло б врятувати близько 5 тисяч життів. Також він може бути дуже корисним для бідних країн з великою кількістю пацієнтів з COVID-19.
Приблизно 19 з 20 заражених коронавірусом одужують без госпіталізації. Ті ж, хто потрапив на лікарняне ліжко, здебільшого теж без проблем одужують. Але декого з них доводиться підключати до систем ШВЛ. Це ті пацієнти, які найбільше ризикують померти і яким дексаметазон може допомогти. BBC пояснює, що препарат вже використовують для скорочення запалення при лікуванні інших хвороб. І виявилося, що він може допомогти у випадках, коли імунна система тіла надмірно реагує на коронавірус, викликаючи “цитокіновий шторм”, який може призвести до смерті.
У випробуваннях, які провела команда з Оксфордського університету, брали участь близько 2 тисяч госпіталізованих пацієнтів. Їм давали дексаметазон. Їхні результати лікування порівнювали з 4 тисячами інших хворих, яких лікували без цього препарату. У випадку хворих, підключених до систем ШВЛ, дексаметазон скорочував ризик смерті з 40% до 28%. У випадку тих, кому потрібен додатковий кисень, загроза смерті зменшувалася з 25% до 20%. “Це перший препарат, який на даний момент допоміг скоротити смертність. І це скорочення значне. Тож ми досягли великого прогресу”, – сказав головний дослідник професор Пітер Горбі.
Його колега професор Мартін Ландрі додав, що статистично з кожних восьми пацієнтів, під’єднаних до систем ШВЛ, дексаметазон допоможе врятувати життя одного. “Вигода очевидна. Курс лікування дексаметазоном триває 10 днів і коштує близько 5 фунтів стерлінгів за одного пацієнта. Таким чином, порятунок життя обходиться 35 фунтів. Крім того, це препарат, який доступний по всьому світі”, – сказав Ландрі.
Він додав, що лікарні можуть без вагань використовувати цей препарат. Але людям не варто бігти в аптеки і купувати його для самолікування. Дексаметазон не допомагає людям з м’якими симптомами коронавірусу, у яких немає проблем з диханням. Інший антивірусний препарат під назвою ремдесивір під час випробувань показав ефективність в скороченні терміну одужання хворих на COVID-19. Його вже використовують в системі охорони здоров’я Великої Британії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here