Вчені встановили, хто найбільше поширює коронавірус

0
354

Нове дослідження показало, що поширення COVID-19 часто завдячує людям, які ігнорують всі застереження й не сидять вдома.
Одні божевільні холостяцькі вихідні в Сеулі, Південна Корея. Одна вечірка з нагоди дня народження на пляжі міста Джексонвіль, штат Флорида. Поїздка на виноробню в Огайо. У всіх цих випадках молода доросла людина поширювала коронавірус серед більш ніж десятка людей. 29-річний чоловік у Сеулі заразив більше 100 людей.
Впродовж останніх кількох місяців ризикована активність на зразок вище описаної дуже часто була пов’язана з подіями так званого “суперпоширення”. Про це пише Business Insider, додаючи, що це частина більшої закономірності, в якій молоді люди пожвавлюють передачу COVID-19. Про це свідчить нове дослідження, яке провели Університет Еморі й Департамент охорони здоров’я штату Джорджія.

Проаналізувавши випадки зараження коронавірусом в п’яти регіонах Джорджії за період з березня до травня, вчені виявили, що люди до 60 років часто грають головну роль у суперпоширенні інфекції. Люди з цієї вікової категорії в тричі частіше заражають інших, ніж старші.

Минулого тижня у ВООЗ теж застерегли, що молоді люди передають вірус старшим або людям з підірваною імунною системою. “20-, 30-, 40-річні люди дедалі частіше підживлюють поширення. Багато хто не знає, що заражений. Це підвищує ризики передачі інфекції вразливим людям”, – пояснив директор ВООЗ в Західному Тихоокеанському регіоні Такеші Касаї.
Одна з причин, чому старші люди, а також ті, хто страждає від проблем зі здоров’ям, менше схильні заражати інших, – це їхня менша соціальна активність. Вони менше контактують з іншими людьми. В цей же час, більш вірогідно те, що молода доросла людина піде кудись розважатися чи зустрітися з друзями. Особливо якщо вона буде думати, що загроза для її здоров’я невелика.

“Має сенс, що люди до 60 років частіше стають суперрозповсюджувачами. Тому що в них більше можливостей грати таку роль”, – сказав професор епідеміології з Медичної школи при Університеті Гонконгу Бен Коулінг. У багатьох штатах США з великими спалахами спостерігається підвищення кількості заражень серед молодих жителів. Наприклад, середній вік пацієнтів з коронавірусом у штаті Флорида ще в березні був 65 років. Вже в середині липня він став 40 років. У Каліфорнії ще в травні на людей віком від 18 до 34 років припадало 24% заражених. В серпні їхня частка зросла до 35%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here