РАХІТ ПОВЕРТАЄТЬСЯ rickets

0
420

Медики Європи, насамперед британські, стали з тривогою констатувати різке зростання захворюваності на рахіт серед дітей, чого не спостерігалося від часів Другої світової війни. В Англії впродовж минулого десятиріччя кількість хворих зросла на 140 відсотків. Європейські лікарі-педіатри не тільки реєструють значне збільшення захворюваності, яке пов’язане з дефіцитом вітаміну D і призводить до деформації кісток скелета, а й знаходять пояснення цьому.
Головними причинами епідемії рахіту із млявим перебігом вони називають поширеність комп’ютерів і високу якість зображення та передач сучасного ТБ. Унаслідок цього діти дедалі менше часу проводять на свіжому повітрі під променями сонця, які сприяють синтезу вітаміну D в організмі.
Є й інший чинник: «антисонячна» пропаганда, яка набула поширення у Західних країнах, де онкологи та дерматологи, стурбовані різким сплеском захворюваності на ракові новоутворення шкіри, розгорнули потужну кампанію проти засмаги.
Перелякані батьки ховають своїх дітей удома, зменшуючи тим самим ризик захворіти на рак шкіри, але й одночасно збільшуючи небезпеку появи рахіту, який, до речі, уперше був описаний саме англійськими лікарями у середині XVII століття.