Намагайтеся не сваритися з близькими людьми

0
32

Перебувати в поганому настрої шкідливо для здоров’я. Науковці вивчають вплив негативних емоцій на організм людини. Дослідження довели: найгірше, коли людина відчуває їх безпосередньо перед сном. Неврологи застерігають: негатив «нейтралізується» значно швидше, якщо, одержавши його «порцію», не відразу лягаєте спати. Якщо ж поквапилися в ліжко, свідомість «зациклюється» на неприємній ситуації, «прокручує» її знову і знову, адже у стані сну зберігаються і посилюються всі «денні» негативні емоції. Ось чому після стресових подій заснути зазвичай важко — це нормальний вияв біологічної реакції, зумовлений особливостями функціонування мозку.

Темп життя сучасної людини пришвидшується, виникає дедалі більше несприятливих ситуацій і відповідно хвилювань через значну кількість, можливо, й не надто важливих випадків чи явищ. Тому найменше нам потрібен ще й стрес під час нічного відпочинку. Намагайтеся не сваритися з близькими людьми. Вчіться підтримувати злагоду вдома, пробачати образи рідним, розуміти їх, шукати компроміс у складних ситуаціях. Атмосфера любові, взаємного порозуміння, підтримки одне одного у сім’ї позитивно позначатиметься на психічному і моральному стані членів вашої родини. Не лягайте спати, коли роздратовані чи надто схвильовані. Аби позбутися цих почуттів, вийдіть прогулятися на вулицю, спробуйте вслухатись у звуки погожого вечора, почитайте улюблену книжку або ж перегляньте легкий приємний фільм.

Якщо зумієте справитися з негативними емоціями, прокинетеся вранці відпочилим, у гарному настрої та готовим уладнати будь-яку ситуацію.