Діабет і… ожиріння діда

0
274

Виявилося, що здоров’я людини, і, зокрема, обмін речовин, можуть позначитися не тільки на дітях, а й навіть на онуках. В онуків чоловіків, які мали надлишкову вагу і зловживали солодкою, жирною та іншою нездоровою їжею, виявився вищим ризик розвитку жирової дистрофії печінки, а також преддіабету й діабету 2-го типу.
Це виявили вчені з Інституту медичних досліджень у Сіднеї (Австралія). Результати дослідження опубліковані в журналі Molecular Metabolism journal.
Раніше вважалося, що відповідальність за здоров’я дитини повністю лежить на матері — від самого моменту зачаття. Але мало уваги приділялося тому, як здоров’я батька і діда впливає на ще не народжену дитину.

А зараз дослідники виявили, що онуки мишей з ожирінням виявилися схильними до порушення обміну речовин, навіть якщо їх батьки правильно харчувалися на момент зачаття.
«Якщо ваш батько чи дід страждали від надмірної ваги або ожиріння, ви маєте бути особливо обережні у виборі продуктів харчування», — застерігають учені.
Науковці не знають точно, як відбувається таке «програмування на багато поколінь уперед», але вважають, що розгадка криється у спермі.
Проте є й хороша новина — миші з поганою спадковістю не захворіли на діабет, якщо їх харчування було абсолютно здоровим. Генетичні фактори спрацьовували тільки у тих гризунів, яких годували фаст-фудом.