США можуть отримати перші COVID-вакцини ще до Різдва

0
30

Міністр охорони здоров’я США Алекс Азар заявив, що перші дві вакцини від коронавірусу – виробництва Pfizer та Moderna – можуть стати доступними для американців уже у грудні.

Як зазначається, заява урядовця прозвучала після того, як стало відомо, що компанія Moderna Inc. також може отримати дозвіл на випуск вакцини у США.

“Ймовірно, що обидві ці вакцини потраплять до людей ще до Різдва (25 грудня – ред.)”, – сказав Азар.

За його словами, радники Управління з контролю за продуктами та ліками зберуться 10 грудня, щоб розглянути питання про надання дозволу на вироблення у США вакцини від коронавірусу виробництва компанії Pfizer Inc. Вона може бути затверджена та відвантажена протягом декількох днів, а вакцина від Moderna Inc. надійде на тиждень пізніше.

Урядовець також зазначив, що у понеділок на нараді з губернаторами за участю віцепрезидента США Майка Пенса обговорюватиметься, яким групам населення будуть робити щеплення першочергово.

Як повідомлялося, американська компанія Moderna під час третьої фази дослідження заявила про ефективність в 94,1% своєї вакцини від коронавірусу, а у тяжких випадках коронавірусної хвороби – 100%. Вартість цієї вакцини може становити від 25 до 37 доларів за дозу, залежно від обсягів замовлення.

А тим часом спеціальний радник президента США з питань протистояння коронавірусу Скотт Атлас, відомий своїми сумнівними підходами щодо боротьби з пандемією, залишив свою посаду в понеділок.

Як повідомляє The Hill, Атлас пішов з команди президента дещо раніше, ніж завершувався його термін повноважень, передає Укрінформ.

“Я наполегливо працював з особливим фокусом уваги – врятувати життя й допомагати американцям під час цієї пандемії“, – заявив ексчиновник у понеділок.

Атлас приєднався до адміністрації Трампа в серпні на особливих умовах – у якості спеціального державного службовця. Тобто він мав право працювати на посаді 130 днів. Термін його повноважень мав закінчитися цього тижня, однак Атлас подав у відставку раніше, підтвердило джерело в Білому домі.

Нагадаємо: Скотт Атлас, який не вважається експертом з інфекційних захворювань, мав сумнівний авторитет серед фахівців через його вплив на позицію президента щодо пандемії. Він, зокрема, відстоював суперечливу теорію, щодо появи в суспільстві колективного імунітету без обов’язкової всеосяжної імунізації.