ЯК ВОСЕНИ ЗМІЦНИТИ ІМУНІТЕТ: 5 ПРОСТИХ ПРАВИЛ

0
256

Сезон простуд вже настав – час до аптеки. «Порадьте щось для імунітету! Таких пігулок, щоб ані нежиті, ані кашлю…»
Діагнозу «застуда» немає у жодному медичному довіднику. Так в народі називають багато захворювань, спричинених вірусами. Вірусів, через які ми чхаємо і кашляємо, – понад 250. Хто з них цього разу атакує ваш організм – не так вже важливо. Лікування застуди (мовою медиків – ГРВІ або ГРЗ) від назви вірусу не залежить. А профілактика – тим паче. Всім відомо, що для цього треба просто зміцнити імунітет. Але як?
Зі всіх медичних тем ця, мабуть, найпопулярніша. Імунітет зміцнюють, захищають, піднімають. Поради є у всіх і у кожного. Добре, коли рекомендують журавлинний морс і часник. Інші розкажуть про якийсь чудовий засіб, який вже три роки допомагає всій сім‘ї і подругам. Так через друзів і колег, мам і бабусь, розповсюджуються такі препарати, як аміксин, афлубін, іммунал та інші. Чому немає?
– У європейських країнах та Америці ви без рецепту навіть анальгін не придбаєте, – говорить лікар загальної практики, кандидат медичних наук Наталія Фокєєва. – А вже імунні стимулятори і модулятори тим більше – це вельми серйозні засоби. Ними лікують гепатити, герпес, онкологію. Перш ніж втручуватися у роботу імунної системи, потрібно все добре зважити. Це інструмент, дуже тонко настроєний природою. Його треба просто підтримувати в робочому стані, настроювати – тобто модулювати.
Зовсім не факт, що якщо ви часто застуджуєтеся, треба бігти в аптеку за імуномодуляторами. Серйозні дефекти імунної системи мають близько 5% людей. У інших або взагалі немає проблем з імунітетом, або вони невеликі, тимчасові і вимагають обережного професійного втручання. А ми ковтаємо імуномодулятори запросто, не розуміючи, навіщо і що буде далі.
Імунітет – це наше все. Один з його обов‘язків – регулювати ріст клітин у потрібних місцях і в потрібній кількості. Будь-яка необережна, надмірна дія ззовні може призвести до імунної помилки, тобто до непомірного розростання клітин в одному місці. Не хочемо лякати, але саме так можна отримати досить серйозні проблеми зі здоров‘ям, в окремих випадках – аж до новоутворень.
Найпростіші способи безпечного імуномоделювання – правильне харчування і «живі» вітаміни.
Банально, набридло, немає часу? Випити пігулку, звичайно, швидше. Але не доводити до пігулок в наших силах.

ЩО ПРИЗНАЧЕНО ПРИРОДОЮ

Запахи. Часник, лук, зелень, евкаліпт – це фітонциди, натуральні антисептики, що очищають кров від мікробів. У імунної системи буде турбот менше! Одне їмо, інше заливаємо в аромалампу. Але все в міру, не стоїть, наприклад, захоплюватися часником при виразковій хворобі.
Загартовування. Купання в ополонці, відро крижаної води на голову – все це стрес, на який організм реагує викидом великої кількості антитіл. Ці захисники працюють до 48 годин. Але такі заходи – авральні, свого роду недоторканний запас, який не можна витрачати постійно, щоб не виснажити резерви імунної системи. Загартовування повинне бути помірним. Ось приймати щоранку душ, поступово знижуючи температуру води з 30 градусів до 15 – це відмінний засіб.
Фітнес, басейн. На відміну від серйозного спорту, фітнес дуже добре впливає на роботу імунної системи – тренує кровотік, виводить продукти розпаду, підсилює відновні процеси, не дає молочній кислоті скупчуватися в м‘язах.
Ендорфіни. Позитивні емоції, свіжі враження, сміх, поцілунки, обійми – ось наші головні пігулки. Ще ніхто не захворів після нічного побачення біля річки, поцілунків на зимовій вулиці або весільній фотосесії в одному платтячку на тлі засніженого пам’ятника.
Свіже повітря, сон і секс. No comments.
Сторінку підготувала Ганна ВИННИК