Дошкільний вік є найпродуктивнішим періодом розвитку мозку

0
64

Американські дослідники з Медичного центру Дитячого госпіталю Цинциннаті довели, що читання на ніч дитині казок розвиває в неї ділянки мозку, пов’язані з навчанням.

У дослідженні взяли участь 19 здорових дітей у віці від трьох до п’яти років. Близько 40 відсотків їх жили у малозабезпечених родинах. Батьків усіх малюків опитали на предмет того, чи часто вони читають своїм дітям казки перед сном, які книги обирають, як спілкуються і граються з ними. Після чого мозок усіх дітей просканували, поки вони у навушниках слухали казки.

Науковці встановили, що в тих, яким найчастіше читали вдома, виявилася вищою активність мозку в ділянках, пов’язаних із семантичною переробкою (здатністю вилучати зміст із того, про що йдеться). Ці зони мозку відповідальні за мову і читання. Результати не змінилися після того, як дослідники врахували відмінності у рівні доходів сімей учасників. Зв’язок залишився тісний.

Експерти вважають, що дошкільний вік є найпродуктивнішим періодом розвитку мозку. Тому дуже важливо не втратити цей момент.