Одне яблуко на день тримає лікаря на відстані

0
53

Сучасні дієтологи все більше схиляються до думки, що при правильному способі життя та раціональному харчуванні людина здатна захиститись від багатьох недуг. Наприклад, коли щодня з’їдати по одному свіжому яблуку, можна вбезпечитись від хвороб на тривалий час. Невипадково у багатьох народів є прислів’я та приказки про цей фрукт. Приміром, англійці кажуть: «An apple today keeps the doctor away», що означає: «Одне яблуко на день тримає лікаря на відстані».

І співробітники університету Мічигану (США) численними дослідженнями довели, що це справді так. Певна річ, люди не припиняють хворіти — просто одужують швидше і перебіг недуг у них легший.

Д-р Метью Девіс, керівник групи дослідників, говорить, що людина може багато чого запозичити у своєму минулому. І навіть у популярних афоризмах, як у випадку з приказкою про яблуко.

Сливи поступаються яблукам за кількістю пектину, але все одно серед лідерів із його вмісту. Завдяки послаблювальним властивостям особливо корисні при закрепах, причому бажані у свіжому, а не сушеному вигляді.

Ці фрукти можуть спричинити діарею (пронос), але не патологічну, не шкідливу для здоров’я і скороминущу.