Не можна самостійно виводити чи зрізати родимі плями!

0
68

Багато хто вважає, що тривогу мають викликати лише великі, опуклі родимі плями, а маленькі, пласкі — то дрібниці, не варті уваги. Чи справді воно так?

Якоюсь мірою так. Великі й середні за розміром родимки потребують до себе підвищеної уваги з точки зору їх трансформації у пухлину. Втім, чіткої закономірності тут немає. Переродитись у злоякісні можуть і зовсім невеличкі (всього 1,5 мм) плямки — так звані диспластичні невуси, попередники меланоми. При цьому їм аж ніяк не обов’язково виступати над поверхнею шкіри. Загрозу можуть приховувати в собі як опуклі, так і пласкі — межові надбані невуси, скупчення клітин яких містяться на активній межі дерми і епідермісу.

Неспеціалістові визначити небезпечну родимку вкрай складно. І все ж деякі загальні ознаки у диспластичного невуса є. Як правило, він має нерівні контури або нерівномірне забарвлення (коричневе з просвітленими ділянками, з темними чи білястими острівцями). Відомі й місця, котрі «вподобала» меланома на нашому тілі. У жінок небезпечні родимки найчастіше локалізуються на ногах. У чоловіків — на спині.

І в жодному разі не можна самостійно виводити чи зрізати родимі плями! Якщо вони вам дошкуляють, зверніться до лікаря-дерматолога.