Чи споживання яєць справді корисне?

0
78

Яйця – чудесна їжа, що містить масу поживних речовин. Зазвичай вони недорогі і доступні. Вони – виняткове джерело вітамінів B, мікроелементів заліза, йоду і селену, а також калію і фосфору та одне з декількох природних джерел вітаміну D. Яєчний білок (який також називається альбумін) – поки що найкращий білок із відомих нам білків. Ще однією чудовою складовою яєць є холін. Ця поживна речовина важлива для здоров’я нервової і артеріальної системи та необхідна для багатьох процесів в обміні речовин.

Оскільки яйця багаті на поживні речовини, то найбільшу користь від яєць отримують люди, які недоїдають або зіштовхуються з ризиком поганого харчування. Деякі люди віком понад 65 років ризикують отримати саркопенію – зменшення м’язової маси. Цей розлад збільшує шанси травмування людини та розвитку остеопорозу, тож такі люди повинні віддавати перевагу збільшеному споживанню білка, особливо такого, який легко засвоюється – білка в яйцях.

Але не все в тому, що стосується яєць, є настільки добрим. Деякі дослідження виявили, що люди, які мають діабет 2-го типу, особливо чоловіки, і ті, хто з’їдає принаймні одне яйце на день, мають більший ризик розвинути сердечну недугу. Споживання п’яти або більше яєць на тиждень теж може збільшувати ризик розвитку діабету 2-го типу. Автори цієї статті рекомендують людям, що мають добре харчування, обмежити споживання яєць до чотирьох на тиждень.

Якоїсь додаткової користі від споживання «вільних від гормонів» яєць чи яєць від курей «на вільному вигулі» – немає. Але важливою є етикетка «USDA Organic». Вона зазначає про те, що курей годують органічною, вегетаріанською їжею, яка не містить антибіотиків чи пестицидів.

Споживання сирих яєць не приносить користі, а створює ризики. Намагайтесь купувати яйця, що вироблені поблизу вашого місця проживання, бо час і відстань можуть призводити до зменшення деяких поживних речовин. Добрими є також яйця з високим вмістом Омега-3 ненасичених жирних кислот.

Яйця – зразкова їжа, і її слід використовувати як взірець для оцінки інших джерел білка. Є багато християн, які можуть послужити нам взірцем того, як слід виживати у важкі часи, як ставитись до жорстоких людей, як залишатись вірними, коли всі довкола живуть як їм хочеться, і є багато інших прикладів, як повинні жити християни. 11-ий розділ Послання до євреїв сповнений такими героями віри. Про них ви можете прочитати в тому розділі Біблії та в багатьох інших розділах Біблії. Євангелія сповнені оповідями та словами виняткового прикладу для життя: Ісуса Христа. З Божою поміччю ви можете повторювати їхній приклад і ставати тим, кого зможуть наслідувати ваші діти та інші люди.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС