Запобігання сухості шкіри та догляд за нею

0
147

Взимку опалювальні системи поширюють повітря з низькою вологістю, яке може призводити до сухості шкіри. Суха шкіра – неприємна проблема. Якщо за нею не доглядати, то вражені ділянки шкіри можуть викликати свербіж, що приводитиме до чухання, яке подразнює шкіру та сприяє інфекціям. Але невеликий щоденний догляд за шкірою може запобігти великим проблемам.

Шкіра потребує належного об’єму вологи і найкращим способом зволоження є затримання вологи безпосередньо на шкірі. Це починається з приймання душу та ванни. Взимку милом не користуйтесь, бо воно забирає зі шкіри природні жири. Натомість використовуйте гелі для душу, які не містять мила та мильної піни. Використовуйте лише літеплу воду. Також не витирайтесь рушником до сухості, а лагідно поплескуйте себе рушником і одразу після цього накладайте крем або мазь, які не містять алкоголю. Лосьйони та інші продукти з вмістом алкоголю – шкіру сушать.

Якщо шкіра дуже суха, а креми не допомагають, це може означати, що є надто багато відмерлої шкіри. Саме лосьйони не можуть проникати у відмерлу шкіру, але тут на допомогу може прийти пілінг.

До сухості шкіри може призводити також брак омега-3 жирних кислот. Їхнім добрим джерелом служать лосось, тунець і сардини, а також зелені листяні овочі та волоські горіхи.

Для повсякденного миття рук уникайте очисників, в основі яких лежить алкоголь – вони теж можуть викликати сухість шкіри, особливо, коли шкіра вже суха і потріскалась. Як і у разі з прийняттям ванної чи душу, лагідно покривайте ваші руки рушником і одразу накладайте на них крем чи мазь, які не містять алкоголю. Важливо також ополіскувати руки між пальцями, бо між пальцями біля долоні можуть залишатись мило та інші матеріали і вони можуть викликати подразнення шкіри. Не забувайтесь накладати багато крему між пальцями біля долоні.

Інші частини тіла, вразливі до сухості, – кутики рота, кутикули біля основи нігтів та губи. Ці місця мають менше сальних залоз для захисту шкіри. Власне кажучи, облизування губ сприяє сухості. Допомогти можуть жирні захисні засоби, призначені саме для цих місць.

Найбільше вологи шкіра втрачає вночі. Тож час перед сном – ще один важливий час для нанесення зволожувача.

На вже сухі та потріскані руки і ноги наносьте крем чи лосьйон перед тим, як лягати в ліжко, а для запобігання втрати зволожувача під час сну, одягайте на ноги шкарпетки, а на руки – рукавиці.

Якщо за два тижні догляду не настає покращення, то це може свідчити про інфекцію, неналежний догляд, якусь хворобу шкіри або навіть рак. У такому разі, вас має оглянути професійний медик.

Найбільшою загрозою для шкіри взимку є низька вологість, викликана опаленням. Головним у запобіганні сухості шкіри та догляду за нею є затримування вологи за допомогою олій і кремів.

Вживання достатньої кількість води – вкрай важливе для людського життя, тваринного життя і життя рослин. У Псалмі 1 письменник порівнює тих, хто серйозно та вірно ставиться до дослідження Божого Слова, з деревом, яке посаджене над водним потоком. Як і шкіра, що захищена жирними сполуками задля утримання в ній води, людина, яка регулярно вивчає і досліджує Божі Слова, духовно процвітатиме.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС